ru ua

Суд вперше виніс обвинувальний вирок бойовику ДНР за порушення законів ведення війни

Суд вперше виніс обвинувальний вирок бойовику ДНР за порушення законів ведення війни Фото: прокуратура

Чоловік здійснював незаконне утримання і конвоювання полонених українських військових

Український суд вперше виніс обвинувальний вирок бойовику так званої "Донецької народної республіки" (ДНР) за порушення законів ведення війни. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України.

"До 10 років 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна засуджено громадянина України, якого 01.06.2017 вироком Слов’янського міськрайонного суду Донецької області визнано винним в участі у терористичній організації ДНР, сприянні Російській Федерації у веденні агресивної війни проти України та порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 та ч. 1 ст. 438 КК України)", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, засуджений, будучи у складі терористичної організації ДНР, здійснював незаконне утримання і конвоювання полонених українських військових і інших незаконно утримуваних бойовиками осіб у захопленому приміщенні Управління Служби безпеки України в Донецькій області.

Крім того, він, всупереч Женевській конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949, користуючись беззахисним станом полонених та відсутністю можливості до самозахисту, застосовував до них фізичне насильство, наносив побої, мордував, погрожував вбивством, вчиняв інші дії, які створювали загрозу їх здоров’ю і життю.

Наразі відомо про 30 потерпілих від злочинних дій зазначеної особи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кремінський районний суд Луганської області виправдав екс-мера Стаханова Юрія Борисова, який проходив у якості обвинуваченого у справі про сепаратизм та організацію так званої "Луганської народної республіки".