Вищий госпсуд підтвердив недійсність угоди "Родовід Банка" на 283 млн гривень

Субота 20 серпня 2016 14:52
Вищий госпсуд підтвердив недійсність угоди "Родовід Банка" на 283 млн гривень
Фото: вивіска "Родовід Банку"

Відповідну касаційну скаргу Генпрокуратури задовольнив Вищий господарський суд

Суд остаточно повернув на користь державного банку ПАТ "Родовід Банк" безпідставно стягнутих коштів на суму понад 283 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

"Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів громадянина або держави в суді, Генеральна прокуратура України здійснила вступ у справу за позовом ПАТ "Родовід Банк" (частка державної власності - 99,99%) про визнання недійсною додаткової угоди до договору строкового банківського вкладу в національній валюті", - йдеться в повідомленні.

"Установлено, що зазначеною угодою всупереч вимогам законодавства значно збільшено розмір процентної ставки на вклад - до 48%, що не відповідає встановленим у банку процентним ставкам. Унаслідок цього на користь комерційної структури зайво виплачено 283 млн гривень", - з'ясували в ГПУ.


Зазначено, що судами позов задоволено повністю та визнано недійсною вказану угоду.

Водночас, за інформацією відомства, не полишаючи спроб заволодіти коштами державного банку, товариство звернулося до суду із заявою про перегляд судових рішень про задоволення позову за нововиявленими обставинами, яку судом апеляційної інстанції задоволено, судові рішення у цій справі скасовано та відмовлено у задоволенні позову.

Своєю чергою Генпрокуратура подала касаційну скаргу на постанову апеляційного господарського суду.

"Погодившись із доводами Генеральної прокуратури, Вищий господарський суд України 17.08.2016 задовольнив касаційну скаргу, скасував незаконну постанову суду апеляційної інстанції та залишив у силі рішення суду про визнання вказаної угоди недійсною", - резюмували в ГПУ.

Нагадаємо, раніше суд унеможливив незаконний продаж майна "Ерде Банку" за заниженою ціною.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся