ru ua

Суд скоротив термін ув'язнення для Берлусконі до одного року

Суд Мілана переглянув термін ув'язнення колишнього прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі до одного року замість чотирьох років, пославшись на закон про амністію. Тюремний термін для політика у так званій "справі Mediaset" був знижений незабаром після оголошення вироку, передає "Росія-24".

Медіамагнат також зобов'язаний виплатити штраф в 10 млн євро і не має права обіймати державні посади протягом трьох років.

Раніше адвокат Берлусконі Нікколо Гедіні заявляв, що вирок підтвердив несправедливий характер судового переслідування політика.

Колишній прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі понесе покарання за податкові злочини. Справа Mediaset є одним з найбільш гучних судових процесів, пов'язаних з підприємницькою діяльністю Берлусконі, який і був засновником цієї провідної медійної групи Італії.

Італійський політик, лідер партії "Народ свободи" і великий бізнесмен, чий холдинг Fininvest володіє різнорідними активами - від медіа і будівельного бізнесу до футбольного клубу Milan (всього близько 150 компаній) тричі обирався на посаду глави уряду (абсолютний рекорд для Італії): очолював уряд Італії в 1994 р., в 2001-2006 рр. і в 2008-2011 р. У листопаді 2011 р., втративши більшість у парламенті країни, добровільно пішов у відставку. За даними журналу Forbes, в березні 2011 р. статки Берлусконі оцінювалися в 7,8 млрд дол.

Скандально відома фігура в країні - Берлусконі багаторазово обвинувачувався у фінансових аферах, корупції, дачі хабарів чиновникам, участі в сексуальних скандалах, притягувався до суду. Частина ініційованих проти нього кримінальних процесів закінчилися тюремними термінами, які, втім, заповзятливий політик жодного разу не відсидів. Кожного разу Верховний суд анулював вироки судів нижчих інстанцій.