ru ua

Берлусконі засудили до чотирьох років позбавлення волі (доповнення)

Колишній прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі понесе покарання за податкові злочини. Таке рішення було прийнято сьогодні судом Мілана. Політика засудили до 4 років позбавлення волі за податкові злочини, передає Associated Press.

Обвинувачі вимагали для Берлусконі 3 роки і 8 місяців, а для голови концерну Mediaset Фіделя Конфалоньєрі - 3 роки 4 місяці. Крім того, суд заборонив Берлусконі займати державні посади протягом трьох років.

Справа Mediaset є одним з найбільш гучних судових процесів, пов'язаних з підприємницькою діяльністю Берлусконі, який і був засновником цієї провідної медійної групи Італії.

Італійський політик, лідер партії "Народ свободи" і великий бізнесмен, чий холдинг Fininvest володіє різнорідними активами - від медіа і будівельного бізнесу до футбольного клубу Milan (всього близько 150 компаній) тричі обирався на посаду глави уряду (абсолютний рекорд для Італії): очолював уряд Італії в 1994 р., в 2001-2006 рр. і в 2008-2011 р. У листопаді 2011 р., втративши більшість у парламенті країни, добровільно пішов у відставку. За даними журналу Forbes, в березні 2011 р. статки Берлусконі оцінювалися в 7,8 млрд дол.

Скандально відома фігура в країні - Берлусконі багаторазово обвинувачувався у фінансових аферах, корупції, дачі хабарів чиновникам, участі в сексуальних скандалах, притягувався до суду. Частина ініційованих проти нього кримінальних процесів закінчилися тюремними термінами, які, втім, заповзятливий політик жодного разу не відсидів. Кожного разу Верховний суд анулював вироки судів нижчих інстанцій.

Читайте також: Берлусконі на суді відкинув звинувачення в проведенні сексуальних вечірок у себе на віллі