Суд дозволив не висилати іноземців, які є родичами громадян ЄС

Суд дозволив не висилати іноземців, які є родичами громадян ЄС
Ілюстративне фото (curia.europa.eu)

Громадяни які не мають паспорта ЄС змогли домогтися скасування постанови про вислання

Особи, що не володіють паспортом країни Євросоюзу, але мають родинні зв'язки чи інші узаконені стосунки з її громадянином, можуть вимагати скасування своєї висилки з ЄС. Таке рішення прийняв суд Євросоюзу в Люксембурзі у вівторок, 8 травня, передає DW.

Зокрема, повідомляється, що ряд громадян Росії, Вірменії, Албанії та країн Африки оскаржили рішення про депортацію з Бельгії, стверджуючи, що перебувають в родинних або подібного роду зв'язку з бельгійцями.

Одержавши постанову про висилку з Бельгії, вони оскаржили їх, заявивши, що мають родинний зв'язок з бельгійцями або проживають з ними в "довгому, стабільному і узаконеному партнерство".

У відповідь бельгійські власті не стали розглядати ці клопотання про дозвіл залишитися в країні, пославшись на вже винесені постанови про вислання. При цьому в кількох випадках підставою для депортації стала небезпеку для громадського порядку.

Однак пізніше суд ЄС вирішив, що кожна подібна заява має бути перевірено в індивідуальному порядку з точки зору можливого возз'єднання сім'ї.

При цьому суд зазначив, що "доросла людина, на відміну від неповнолітнього, в принципі, в змозі вести самостійне життя, не залежачи від членів своєї родини". Тому повнолітнім може бути дозволено залишитися в країні ЄС лише у "виняткових випадках", якщо звернувся "ні в якому разі" не може бути розлучена з сім'єю.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у Великобританії ряд країн, зокрема учасниці Євросоюзу, а також Сполучені Штати Америки і Канада прийняли рішення вислати російських дипломатів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся