ru ua

Суд дозволив "Нафтогазу" відстрочити на два роки повернення "Укртрансгазу" 4,8 млрд куб. м газу

Господарський суд міста Києва частково задовольнив заяву НАК "Нафтогаз України", дозволивши їй відстрочити на два роки повернення ПАТ "Укртрансгаз" 4 млрд 751 млн 445,862 тис. куб. м. природного газу.

Господарський суд міста Києва частково задовольнив заяву НАК "Нафтогаз України", дозволивши їй відстрочити на два роки повернення ПАТ "Укртрансгаз" 4 млрд 751 млн 445,862 тис. куб. м. природного газу. Відповідна постанова суду від 9 жовтня 2014 р. оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

"Заяву Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" про відстрочку виконання рішення суду у справі № 910/6260/13 від 25 квітня 2013 р. на 5 (п'ять) років - задовольнити частково. Відстрочити виконання рішення Господарського суду міста Києва від 25 квітня 2013 р. у справі № 910/6260/13 на 2 (два) роки", - йдеться в ухвалі суду.

Водночас сторони ще можуть оскаржити зазначену ухвалу у порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.

Раніше ПАТ "Укртрансгаз" звернулось до Господарського суду Києва із позовом до ПАТ "НАК "Нафтогаз України" про зобов'язання повернути (стягнути) в Єдину газотранспортну систему "Укртрансгазу" для покриття дефіциту природного газу, що виник у "Нафтогазу" у четвертому кварталі 2007 - першому-другому кварталах 2008 рр., безпідставно набуте майно - 4 млрд 751 млн 445,862 тис. куб. м. природного газу.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 25 квітня 2013 р., залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 10 липня 2013 р. позов задоволено повністю.

У свою чергу "Нафтогаз України" звернувся до Господарського суду Києва із заявою про відстрочку виконання зазначеного рішення суду.

Під час судового засідання представник заявника надав усні пояснення по суті заяви та наголосив на наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення на даний час. Представник позивача у судовому засіданні 9 жовтня надав до суду пояснення щодо заяви про відстрочку виконання рішення суду, в яких останній не заперечує проти задоволення заяви.

Обґрунтовуючи необхідність відстрочення рішення суду у даній справі, "Нафтогаз" посилався на те, що з 16 червня 2014 р. по теперішній час повністю припинено постачання природного газу з боку АТ "Газпром" (Російська Федерація). Окрім того, заявник зазначив про те, що він, як уповноважений суб'єкт з формування ресурсу природного газу для населення та споживачів України, відчуває гостру нестачу природного газу в обсязі 5 млрд куб. м. для стабільного та безперебійного проходження в Україні опалювального сезону 2014-2015 рр., йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, у травні 2014 р. Вищий господарський суд України зобов'язав компанію-оператора газотранспортної системи України "Укртрансгаз" віддати приватній компанії "Укрнафта" близько 2 млрд куб. м газу з підземних сховищ газу.