ua en ru

Суд взяв під варту співробітників фірм Дубневичів за розкрадання газу на 1,4 млрд гривень

Суд взяв під варту співробітників фірм Дубневичів за розкрадання газу на 1,4 млрд гривень Фото: газосховище (УНІАН)

Кучму взяли під варту з заставою 5 млн грн

У Солом’янський районний суд Києва у четвер, 18 січня, обрав міру запобіжного заходу раднику директора ТОВ "Енергія" Ігорю Кучмі, котрий є учасником схеми розкрадання газу на 1,4 млрд гривень. Про це повідомляють "Наші гроші".

За даними слідства, Кучма організував і керував схемою із заволодіння понад 300 млн куб. м природного газу НАК "Нафтогаз України" на суму понад 1,4 млрд грн. У ході обшуку в офісі у сейфі Кучми було вилучено 1,14 млн євро, 136 тис доларів, а також кілька мільйонів гривень. Ці кошти арештовані у рамках кримінального провадження.

Кучма був затриманий 16 січня разом із ще трьома фігурантами справи - керівником ТОВ "Енергія-Новий Розділ" Ігорем Артимко, фіндиректором цієї фірми Олегом Павлишиним, заступником Артимка - Ігорем Ільківом. Фігуранти були затримані детективами Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подали клопотання взяти Кучму під варту із альтернативою у вигляді застави у розмірі 230 млн грн. Суд задовольнив клопотання - Кучму взяли під варту з заставою 5 млн грн. Павлишина взяли під варту з заставою 2 млн грн. Також суд постановив взяти Артимко під варту з заставою 10 млн грн.

Також Кучма є представником бенефіціарних власників вищезгаданих підприємств - народних депутатів від БПП Богдана і Ярослава Дубневичів.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, детективи НАБУ виявили, що підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК "Нафтогаз України" природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових. Понад 300 млн куб. м "пільгового" газу підприємства не планували використовувати для потреб населення. Натомість, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП "Енергоринок".