Суд відібрав у Дельта Банку 1,5 тис. заставних автомобілів

Четвер 02 березня 2017 16:56
Суд відібрав у Дельта Банку 1,5 тис. заставних автомобілів
Фото: 1,5 тис. автомобілів виведені із застави Дельта Банку

Автомобілі були надані у заставу корпорацією "Укравто"

Господарський суд Києва 16 лютого визнав недійсним договір застави від 2013 року між Дельта Банком та корпорацією "Укравто". Про це йдеться в рішенні суду.

Згідно з матеріалами суду, 24 жовтня 2013 року Дельта Банк відкрив кредитну лінію "Запорізькому автомобілебудівному заводу" на 34,2 млн доларів під 8,5% на термін до 28 вересня 2018 року.

В якості застави виступили 1 505 автомобілів, що належать ТОВ "Фалькон-Авто". В рамках договору "Укравто2 з Дельта Банком останньому були передані зазначені транспортні засоби балансовою вартістю 95,096 млн гривень. Слід зазначити, що заставне майно знаходилося на зберіганні у дилерів в 23 областях України, а також у Криму.

Позивач стверджував, що автомобілі не можуть бути товарами в обороті, оскільки мають ознаки індивідуалізації, а у Держреєстрі обтяжень рухомого майна не може бути обтяжені автомобілі без зазначення їх точних характеристик (тип, модель, рік виготовлення, колір, об'єм двигуна, повна маса, VIN-код).

Тому суд визнав недійсним договір застави, що дозволяє "Укравто" вивести 1,5 тис. автомобілів з-під застави Дельта Банку. Банк може подати апеляцію.

Нагадаємо, Генпрокуратура вручила керівництву Дельта Банку підозру у розкраданні 1,7 млрд гривень.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся