Суд скасував рішення ОВК у 114 окрузі, очолюваній представником "Опоблоку"

НовиниПолітика    08.07.2016 - 14:44

Луганський окружний адміністративний суд визнав рішення ОВК у 114 окрузі неправомірними і скасував постанову, якою були припинені повноваження членів дільничних виборчих комісій від кількох політсил. Про це йдеться в рішенні суду, копією якого володіє редакція.

Під час засідання суд встановив, що кілька днів тому ОВК достроково припинила повноваження близько 300 членів ДВК, оскільки вони були паралельно вже зареєстровані офіційними спостерігачами кандидата в народні депутати Миколи Тасюка. В результаті, більшість партій і кандидатів залишилися без своїх членів дільничних комісій.


Суд визнав, що члени дільничних виборчих комісій не давали своєї згоди на те, щоб бути спостерігачами від Тасюка і не підписували відповідних документів, тому дії ОВК по припиненню їх реєстрації були протиправними. Суд повернув членам ДВК повноваження і скасував постанову про реєстрацію їх спостерігачами Тасюка.

Згідно з інформацією ЦВК, виборчу комісію у 114-му окрузі очолює Євген Байрамов, висунутий Опозиційним блоком.

Нагадаємо, вчора депутати Сєвєродонецької міської ради Луганської області звернулися до президента, голови Служби безпеки України, генерального прокурора та міністра внутрішніх справ з вимогою забезпечити демократичність, чесність і прозорість виборчого процесу в 114 виборчому окрузі.

У своїй заяві вони повідомили, що за квотою Опозиційного блоку та за підтримки антиукраїнських політичних сил на посаду голови Окружної виборчої комісії №114 був призначений Євген Байрамов, причетний до сепаратистських рухів Луганщини, активний учасник і організатор так званого референдуму ЛНР.

"З перших днів виборів Опозиційний блок, через керованого голову ОВК Байрамова, почав реалізацію злочинної стратегії по зриву виборів у 114 виборчому окрузі. Саме за підтримки опозиційного блоку технічні кандидати отримали дані з подань на членів ДВК від інших політичних сил і, підробивши підписи, подали їх в якості офіційних спостерігачів. У результаті була скасована реєстрація понад 300 членів ДВК від демократичних політичних сил", - повідомляли вони.

Також генеральний директор КВУ Олексій Кошель зазначав, що "виключення зі складу дільничних комісій представників ряду політичних партій є спробою фальсифікувати вибори у 114-му окрузі".

On Top