Суд зобов'язав НБУ скасувати постанову про неплатоспроможність "Профін Банку"

Четвер 26 березня 2015 10:23

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним рішення Національного банку України про віднесення "Профін Банку" до категорії неплатоспроможних та зобов'язав Нацбанк скасувати відповідну постанову. Про це сказано в рішенні суду за позовом акціонера банку до НБУ.

"Визнати протиправною та скасувати постанову правління Національного банку України від 19 січня 2015 року №35/БТ про віднесення Публічного акціонерного товариства "Банк професійного фінансування" до категорії неплатоспроможних", - йдеться в постанові Окружного адміністративного суду Києва.

Як зазначається у постанові суду, рішення Національного банку про віднесення "Профін Банку" до категорії неплатоспроможних не є обґрунтованим. Зокрема, з тієї причини, що у ході досудового слідства НБУ не зміг навести доказів того, що банк грубо або систематично порушував вимоги законодавства щодо протидії відмиванню коштів, отриманих незаконним шляхом. Саме ці звинувачення НБУ щодо "Профін Банку" лягли в основу постанови про віднесення фінансової установи до категорії неплатоспроможних, що спричинило за собою введення тимчасової адміністрації.

"Відповідач (Нацбанк - ред) не надав суду доказів, які свідчать, що віднесення Публічного акціонерного товариства "Банк професійного фінансування" до категорії неплатоспроможних є адекватною мірою впливу, що застосований до банку у відповідності з банківським законодавством та Положенням №346", - наголошується в рішенні.

У своїй постанові суд робить висновок, що банк не допускав порушень законодавства про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, у свою чергу НБУ не зміг довести обгрунтованість своїх претензій на систематичне порушення банком вимог "антивідмивного" законодавства, які стали формальною підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

"Посилання Національного банку на систематичність порушень банком законодавства у сфері протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, що створюють загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів банку, в даному випадку є суб'єктивною оцінкою діяльності банку, яка не знайшла підтвердження в матеріалах справи", - сказано в судовому рішенні.

У той же час окремі клієнтські операції, які Нацбанк вважає сумнівними, на думку суду, не можуть бути підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних у зв'язку з порушеннями в сфері "антивідмивного" законодавства. Суд у своїй постанові звертає увагу на той факт, що НБУ зафіксував дані операції в своїх службових документах, але не передав інформацію правоохоронним органам і за ним не порушувалися кримінальні провадження.

Як повідомлялося раніше, 19 січня поточного року НБУ своєю постановою відніс "Профін Банк" до категорії неплатоспроможних, звинувативши у порушенні законодавства у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. 20 січня 2015 року Фондом гарантування вкладів фізосіб на підставі постанови НБУ в банк був призначений тимчасовий адміністратор.

Акціонери і керівництво банку заявили про необґрунтованість претензій НБУ і звинуватили його посадових осіб у сприянні рейдерського захоплення "Профін Банку".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся