Суд зобов'язав нардепа Костенка спростувати звинувачення на адресу групи ICU

НовиниПолітика    29.06.2017 - 15:23

Суди трьох інстанцій встановили, що ICU не має відношення ні до однієї з угод, приписуваних Костенком

Колегія Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ відмовила у задоволенні касаційної скарги народному депутату Павлу Костенку (фракція "Самопоміч") і залишила в силі рішення Деснянського районного суду, підтверджене апеляційним судом міста Києва, що зобов'язує народного обранця публічно спростувати звинувачення в причетності групи ICU до корупційних оборудок. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ICU.

"Суди трьох інстанцій встановили, що група ICU не має відношення ні до однієї з угод, приписуваних Павлом Костенком. Вже в апеляційній скарзі він зазначив, що не мав на увазі групу ICU, заявляючи про "операції з виведення прибутку з державних фінансових установ", оплату "корупційних послуг" та інших незаконні операції, а причиною голослівних звинувачень на адресу групи ICU в апеляційній скарзі назвав свій "конфлікт з Національним банком", - йдеться в повідомленні.

За даними групи, суд не визнав конфлікт Павла Костенка з Національним банком достатньою підставою для поширення неправдивої інформації про групу ICU і зобов'язав його спростувати свої звинувачення тим ж способом, яким вони були поширені – за допомогою публікації спростування на своїй сторінці в Facebook і на сайті eizvestia.сом.

"Враховуючи, що у відкритих заявах пана Костенка назва ТОВ "Інвестиційний Капітал Україна" прямо зазначено у зв'язку з неукладеними угодами, доводиться вкотре констатувати, що народний депутат схильний публічно поширювати інформацію, яку він свідомо не вважає правдивою", - відзначили в прес-службі.

ICU також заявляє, що багато ЗМІ розповсюдили заяви депутата, на базі яких було проведено кілька "розслідувань", в яких шляхом "умоглядних висновків автори приходили до висновку, що диму без вогню не буває і, можливо, в словах Костенка щось є".

"Помилкові звинувачення Павла Костенка були однією з ланок кампанії з дискредитації групи ICU, нанесення шкоди її репутації. Група ICU вітає рішення судів трьох інстанцій і закликає народного депутата Павла Костенка виконати це рішення. Спростування неправдивої інформації з боку народного депутата особливо важливе, оскільки послужить доказом рівності усіх перед законом, незалежно від займаного положення", - йдеться в повідомленні.

"Крім того, кожен народний депутат, приймаючи присягу, урочисто клянеться, крім іншого, дотримуватися законів України. Між тим, стаття 302 Цивільного кодексу України передбачає, що будь-яка фізична особа, яка поширює інформацію, зобов'язана переконатися в її достовірності", - додали в прес-службі.

Група ICU також заявляє, що вже неодноразово "ставала об'єктом політичних спекуляцій і не в перший раз стикається зі спробами використання свого імені для зведення політичних або бізнес-рахунків".

"Група і надалі має намір захищати свою репутацію і добре ім'я всіма законними способами. Рішення Колегії Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ є остаточним, обов'язковим для виконання і не підлягає оскарженню", - резюмували в прес-службі.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Теги: Суд, ICU
On Top