Суд зобов'язав НАБУ відкрити справу стосовно Гонтарєвої

Фото: НАБУ зобов'язали відкрити справу проти Гонтарєвої і Жеваго (фото з відкритих джерел)
Фото: НАБУ зобов'язали відкрити справу проти Гонтарєвої і Жеваго (фото з відкритих джерел)

Також бюро повинно почати слідство стосовно Жеваго

Суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження щодо голови Національного банку України і власника банку "Фінанси і кредит" Костянтина Жеваго. Про це свідчить рішення Солом'янського райсуду Кивеа від 5 жовтня.

Згідно з документом, якась фізична особа подало позов із скаргою на бездіяльність НАБУ.

зокрема, позивач повідомив суд, що в кінці серпня відправив у НАБУ листа, в якому заявляв про вчинення кримінальних правопорушень зазначеними особами в процесі виведення банку "Фінанси і кредит" з ринку. Однак, як стверджує позивач, кримінальну справу досі не відкрито.

Розглянувши аргументи позивача, суд постановив скаргу задовольнити і зобов'язати НАБУ розпочати кримінальне провадження.

"Згідно ч. 4 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор, інша посадова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов'язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається", - йдеться в постанові суду.

Нагадаємо, в серпні в Санкт-Петербурзі (Російська Федерація) затримали колишнього топ-менеджера українського банку "Фінанси та кредит" Олега Шапкіна, якого розшукував Інтерпол за підозрою у привласненні та розтраті коштів.