Суд над Януковичем: онлайн-трансляція

НовиниПолітика    18.05.2017 - 12:43
Фото: суд над Януковичем
Фото: суд над Януковичем

Суд над Януковичем проходить сьогодні, 18 травня

Суд над Януковичем, якого Генеральна прокуратура України (ГПУ) звинуватила у державній зраді, проходить сьогодні, 18 травня, в Оболонському районному суді міста Києва згідно з процедурою зочного засудження. Детальніше - в матеріалі РБК-Україна.

18 травня

Сьогодні, 18 травня суд над Януковичем у справі про його держзраду  продовжився в Оболонському райсуді Києва.

"Судове засідання оголошується відкритим", - оголосив головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

Суддя оголосив, що результати призначеної експертизи по встановленні втручання в судову систему по призначенні колегії суддів.

"Втручання в судову систему не зафіксовано", - сказав Дев'ятко

Захист Януковича, в свою чергу, попросив суд роз'яснити, як буде проводитися відеоконференція. Про це під час засідання суду клопотав адвокат колишнього президента Віталій Сердюк.

"Ми не можемо забезпечити виконання постанови, оскільки ряд питань не роз'яснені. Захист, погоджуючись, з необхідністю проведення відеоконференції, згідно чинного законодавства, оскільки від цього буде залежати наступна позиція", - сказав Сердюк.

Пізніше суд взяв 15-хвилинну перерву в засіданні через збій системи відеофіксації судового процесу.

Суд над Януковичем: захист клопоче про відеоконференцію

На даний момент засідання суду над Януковичем відновилося. Розглядається клопотання захисників про проведення відеоконференції за участю екс-президента.

Звинувачення виступило проти відеоконференції, оскільки подібна процедура передбачена для допиту свідків, а не обвинувачених. Сторона захисту у відповідь звинуватила прокуратуру в політичному рішенні.

Адвокати зажадали запит Мін'юсту для організації відеозв'язку з Януковичем на судовому засіданні.

"Запропонований Оболонським судом порядок не відповідає нормам КПК України", - сказав Сердюк.

За його словами, існуючий стан проведення відеоконференції не дозволить встановити належним чином особу учасника, що може бути розцінено в результаті, як незаконні докази.

Суд роз'яснив порядок відеодопиту Януковича

Оболонський суд задовольнив клопотання захисту Януковича про роз'яснення порядку проведення відеодопиту екс-президента.

"Клопотання задовольнити, роз'яснити порядок проведення", - сказав Дев'ятко, додавши про необхідність перейти до розгляду справи по суті.

Суд також відмовив у застосуванні положень договорів міжнародної правової допомоги.

Відзначимо, що звинувачення було проти організації відеодопиту, і єдиною можливою участю Януковича в суді назвало особисту присутність.

Повістку Януковичу видали на законних підставах, - суд

Оболонський суд заявив, що повістку Віктору Януковичу представили на законних підставах. Про це роз'яснив головуючий суддя Дев'ятко, передає кореспондент РБК-Україна.

"З огляду на, що він (Янукович - ред.) перебуває за межами України, про що було заявлено, як стороною захисту, так і стороною обвинувачення, таким чином, існують всі підстави, вважати, що Янукович викликаний до суду законно", - сказав суддя Дев'ятко.

Він пояснив, що згідно з процедурою заочного засудження, повістку Януковичу опублікували на офіційному сайті і в офіційному виданні.

Звинувачення приступило до зачитування обвинувального акту

Прокурор Руслан Кравченко приступив до зачитування обвинувального акта у справі про держзраді Віктора Януковича, передає кореспондент РБК-Україна.

"Шановний суд, обвинувальний акт у звинуваченні Януковича Віктора Федоровича складений згідно 291 статті Крк України на підставі всіх зібраних доказів. Угоду про визнання Януковичем його провини не полягала", - зачитав Кравченко.

Він сказав, що Янукович звинувачується в скоєнні тяжких та особливо тяжких злочинів: державної зраду, вчиненні пособництва дій в зміні державного кордону та веденні агресивної війни.

ГПУ не встановила місце перебування Януковича

Генеральна прокуратура України (ГПУ) не змогла встановити точне місце перебування Віктора Януковича. Про це повідомив на судовому засіданні прокурор звинувачення Руслан Кравченко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Точне місце перебування Януковича через об'єктивні обставини не було встановлено. Були вжиті всі заходи для внесення я йому повістки", - повідомив Кравченко.

Прокурори запропонували Януковичу суд присяжних

Сторона звинувачення звернулася до Віктора Януковича з пропозицією можливості залучення суду присяжних. Про це заявив прокурор Руслан Кравченко під час підготовчого засідання суду, передає кореспондент РБК-Україна.

"Розгляд судом присяжних дало б можливість суспільству, правозахисним організаціям зробити висновок про справедливий суд, а підозрюваному представити свої докази. Рішення про суд присяжних може прийняти тільки Янукович і ніхто інший", - сказав Кравченко.

Суд над Януковичем продовжиться 29 травня

Суд над Януковичем перенесли на 29 травня для ознайомлення адвокатів з матеріалами виробництва.

Відповідне рішення виніс головуючий суддя у відповідь на клопотання захисту. Адвокати попросили у суду перерву для ознайомлення з матеріалами справи, які займають понад 700 сторінок.

4 травня

Попереднє засідання суду над Януковичем за підозрою екс-президента України у державній зраді проходило в Оболонському районному суді Києва 4 травня. Відповідне доручення дав Апеляційний суд Києва 3 квітня.

У свою чергу, адвокати колишнього президента України отримали від Генеральної прокуратури Росії офіційне підтвердження того, що Януковичу за станом на 10 квітня не було вручено повідомлення про підозру. Про це повідомив адвокат екс-президента Віталій Сердюк.

За його словами, Генпрокуратура РФ в листі від 7 квітня 2017 року повідомила, що підозра у державній зраді Віктору Януковичу не було вручено.

"Підозра не вручено, обвинувальний акт не вручено, в отриманні від Віктора Януковича показань відмовлено. Тобто, немає ніякої підстави і можливості починати судовий розгляд", - зазначив Сердюк.

Судова колегія у даній справі складається з трьох суддів - Дев'ятка Владислава Володимировича, Камбулова Дмитра Геннадійовича і Титова Максима Юрійовича. Головуючим суддею у справі призначено Дев'ятко Владислав Володимирович. Однак пізніше Камбулов подав у відставку. Прокурори відзначили, що не дивлячись на це, суд над Януковичем буде розглянуто у повному складі.

Перед початком засідання в залі суду зібрались представники ЗМІ.

altalt
 

Фото: зал суду над Януковичем (Валерій Калниш, РБК-Україна)

Суд відхилив клопотання адвокатів Януковича про відкладення засідання

На суді над Януковичем Оболонський районний суд Києва відхилив клопотання адвокатів екс-президента про відкладення засідання. Про це заявив головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

Адвокати вважають, що було втручання в автоматизований розподіл справи і тиск на суд.

Суд над Януковичем перенесли на 18 травня

Суд над Януковичем перенесли на 18 травня. Таке рішення було ухвалено на підготовчому засіданні в Оболонському районному суді Києва.

Засідання перенесли для забезпечення участі обвинуваченого в суді шляхом відеоконференції.Таким чином, суд частково задовольнив відповідне клопотання адвокатів Януковича.

Суд надіслав Януковичу повістку

Оболонський районний суд Києва офіційно викликав Віктора Януковича в якості обвинуваченого на засідання 4 травня 2017 року.

altФото: повістка на суд над Януковичем

"Оболонський райсуд Києва викликає вас як обвинуваченого на 10:00 4 травня 2017 року у справі за обвинуваченням Януковича Віктора Федоровича у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 437 КК України", - повідомляється в порядку.

Луценко пообіцяв дотримання всіх прав Януковича на суді

На суді над Януковичем генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв дотримання всіх гарантованих законодавством прав підсудного.

"Цей суд буде докорінно відрізнятися від політичних судилищ часів Януковича, через які і я змушений був пройти в свій час. Я впевнений, що на цьому процесі будуть дотримані всі права підсудного, гарантовані українським законодавством", - сказав Луценко.

Він висловив сподівання, що майбутнє рішення суду дуже важливо не тільки з точки зору вищої справедливості, але і "як знак попередження всім тим, хто в майбутньому наважиться стати на шлях державної зради".

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Порошенко чекає на нові судові рішення по конфіскації грошей екс-чиновників Януковича Янукович звернувся зі скаргою до ЄСПЛ, - адвокат
On Top