Суд призначив дату розгляду справи Лавриновича про держпереворот по суті

Фото: Олександр Лавринович (УНІАН)
Фото: Олександр Лавринович (УНІАН)

Лавриновича підозрюють у співучасті в захоплені влади Януковичем шляхом підміни тексту Конституції

Подільський районний суд Києва призначив дату розгляду по суті справи екс-міністра юстиції України Олександра Лавриновича. Про це в коментарі РБК-Україна повідомив прокурор по справі Олексій Донський.

"Обвинувальний акт складається з 48 аркушів, а свідків обвинувачення 120. Але ми очевидно цей список будемо скорочувати. Суд призначив розгляд по суті на 17 жовтня", - сказав він.

У суді інтереси Лавриновича представляє адвокат Євген Солодко, який також вважається адвокатом "тітушки" Юрія Крисіна.

Таким чином, 17 жовтня Подільський суд розпочне зачитувати обвинувальний акт із 48 сторінок. Сторона захисту на судовому засіданні клопотала про допит 8 свідків.

Нагадаємо, що у вересні 2017 року екс-президенту-втікачу Віктору Януковичу і екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу оголосили про підозру у захопленні державної влади. Департамент спецрозслідувань ГПУ розслідував справу конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним способом повноважень президента за рахунок звуження повноважень парламенту і уряду.

Після перемоги Януковича на президентських виборах в 2010 році 252 народних депутати, переважно з фракції Партії регіонів, направили до Конституційного суду подання з питанням про конституційність політреформи 2004 року. 30 вересня 2010 року КСУ прийняв рішення про те, що закон № 2222 про внесення змін до Конституції був прийнятий з порушенням процедури. При цьому КСУ не повертав дії Конституції 1996 року.

Проте вже на наступний день після рішення КСУ в Україні з'явилась "нова" Конституція. 1 жовтня 2010 року її текст був опублікований в спецвипуску бюлетеня Міністерства юстиції "Офіційний вісник України". Хоча згідно ст. 139 закону "Про Регламент Верховної Ради України" офіційною вважається публікація нових законів тільки у виданнях - газеті "Голос України" та у "Відомостях Верховної Ради України".

Таким чином, конституційний переворот 2010 року відбувся за допомогою видання, підконтрольного на той момент Олександру Лавриновичу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся