ua en ru

Суд щодо MH17: США остаточно відмовилися передати супутникові знімки ракети "Бук"

Суд щодо MH17: США остаточно відмовилися передати супутникові знімки ракети "Бук" Фото: суд у справі MH17 (nos NL photo ANP)
Автор: РБК-Украина

Сполучені Штати Америки (США) остаточно відмовили суду в Гаазі, який розглядає справу про катастрофу літака MH17 на Донбасі, у передачі супутникових знімків запуску ракети "Бук". У 2014 році тодішній держсекретар США Джон Керрі говорив, що американські супутники бачили місце запуску, траєкторію ракети і влучання в літак.

Про це пише нідерландське видання De Stentor.

Повідомляється, що в ході судового розгляду Міністерство юстиції Нідерландів заявило, що американці дали доступ до знімків представнику прокуратури, але не будуть передавати їх до суду.

"Він (представник прокуратури, - ред.) отримав брифінг розвідки в США від кількох офіційних осіб, а також мав доступ до різних секретних і несекретних документів. Частина основних метаданих і даних досліджень не була надана йому для перевірки", - зазначили в Міністерстві.

Зазначимо, суд і родичі просили США розкрити основну інформацію або надати доступ до супутникових знімків слідчому судді, але Вашингтон відмовився забезпечувати подальшу співпрацю з міркувань "захисту джерел розвідки".

До цього суд двічі посилав США запит про передачу знімків.