ru ua

Суд заарештував гроші, незаконно виведені з "Укрзалізниці"

Суд заарештував гроші, незаконно виведені з "Укрзалізниці" Фото: "Всеукраїнський банк розвитку"

Кошти знаходяться на рахунках "Всеукраїнського банку розвитку", єдиний акціонер якого - Олександр Янукович

Печерський районний суд (р. Київ) схвалив накладення арешту на кошти, які знаходяться на рахунках ТОВ "Мелон 8", розміщених за договорами у ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку" (ВБР). Інформацію про це містить відповідну постанову суду.

У документі йдеться, що слідчий МВС у своєму клопотанні, що в період з 5 лютого 2014 р. по 14 квітня 2014 р. заступник начальника Південно-Західної залізниці" зловживав своїм службовим становищем і уклав з ВБР договір про надання овердрафту від 5 лютого 2015 р., що призвело до тяжких наслідків.

Також, згідно з клопотанням слідчого, у період з 1 січня 2013 р. по 30 червня 2014 р. службові особи "Донецької залізниці", "Львівської залізниці", "Одеської залізниці", "Південно-Західної залізниці", "Південної залізниці" і "Придніпровської залізниці" за попередньою змовою із службовими особами ВБР незаконно залучили понад 2,5 млрд гривень. За їх використання вони незаконно заплатили державні гроші на користь банку.

Таким чином, йдеться у документі, слідчий вказує на те, що кошти, розміщені на рахунках ТОВ "Мелон 8" є предметом кримінального правопорушення, пов'язаного з їх незаконним обігом, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, а у разі накладення арешту існує ймовірність зникнення коштів з рахунків даної товариств.

За даними Національного банку України (НБУ) на 8 березня 2015 р., єдиним акціонером ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", якому належить 100% акцій фінустанови, є Олександр Янукович, старший син екс-президента України.

Нагадаємо, НБУ визнав "Всеукраїнський банк розвитку" неплатоспроможним ще наприкінці минулого року.