ru ua

Структури екс-власників "Каравану" купують у "Смарт-холдингу" свиноферму "Калита", - неофіційна інформація

Структури колишніх власників гіпермаркетів "Караван" Андрія Гордієнко і Сергія Хрипкова купують свиноферму "Калита" у "Смарт-холдингу" Вадима Новинського. Про це пише видання "Комерсант-Україна" з посиланням на свої джерела.

"Колишні власники "Каравану" давно придивлялися до "Калиті". Вже провели due diligence активу",- повідомив один зі співрозмовників видання.

"Очікується, що операція буде проходити в кілька етапів. Спочатку на одну структуру будуть оформлені корпоративні права на всі активи - зараз вони записані на безліч різних структур. А згодом ця структура поміняє власника",- сказало інше джерело. За його словами, в рамках угоди також передбачається, що структури "Смарт-холдингу" спочатку спробують викупити належні Києву 9,5% акцій "Калити". Точну суму угоди співрозмовники не уточнили, зазначивши, що "Калита" була оцінена в 15-20 млн дол. за 100% без урахування боргу.

Територіальна громада Києва вже оголосила про пошук оцінювача 9,5% належних їй акцій "Калити" для їх подальшого продажу. Таке оголошення було опубліковано вчора в газеті "Хрещатик". Заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Пузанов уточнив, що пакет "Калити" з 2011 р. вносився у список активів, які планується продати.

"Але покупця на нього не було, тому активних дій з продажу місто не приймав", - додав він. Зараз же, за словами чиновника, з'явився потенційний покупець.

"У міста 9,53% акцій. Як міноритарний акціонер, ми не могли бути задоволені таким активом - дивіденди компанія не платила, навіть коли у неї була прибуток, вона всі доходи направлених на розвиток", - зазначив Пузанов.

За даними Асоціації свинарів України, в 2012 р. агрокомбінат "Калита" займав сьоме місце серед найбільших виробників свинини в Україні з обсягом реалізації 10,9 тис. т продукції в живій вазі. Виручка склала 179,35 млн грн, збиток - 7,6 млн грн. На 1 січня поголів'я - 59,7 тис. свиней.

У "Смарт-холдингу" угоду не коментують, пославшись на угоду про конфіденційність переговорів. Представник Сергія Хрипкова та Андрія Гордієнко також відмовився від коментарів.

Для "Смарт-холдингу" продаж "Калити" - логічний крок, вважає гендиректор Concorde Capital Ігор Мазепа.
"З точки зору оптимального використання управлінських і фінансових ресурсів для компанії краще зосередитися на розвитку активів, які увійшли в аграрний холдинг HarvEast, а не розпорошуватися на менш великі активи",- упевнений він. За його словами, сьогодні в агропромисловому комплексі спостерігається консолідація активів, і найбільш успішні великі холдинги, а не окремі підприємства. "Спочатку викупити частку Києва для того, щоб запропонувати новому покупцеві практично стовідсотковий пакет акцій - також було правильним рішенням, оскільки наявність міноритарного акціонера в особі міста може створювати певні труднощі в управлінні та погодження рішень",- каже Мазепа.

Для нових потенційних інвесторів "Калити" основна перевага комбінату - його територіальне розташування.
"Це великий свинарський комплекс, який розташований максимально близько до найбільшого ринку збуту - Києву. Зараз вже не видаються дозвільні документи на будівництво на такій близькій відстані до столиці", - зазначає каже голова Асоціації свинарів України Артур Лоза. За його оцінками, потенційним покупцям "Калити" угода дозволить увійти в п'ятірку найбільших гравців ринку. У 2012 р. структури Андрія Гордієнко і Сергія Хрипкова купили агрокомбінат "Слобожанський" Харківської області.

Даний бізнес з року в рік стає більш рентабельним, розповідає експерт аграрних ринків асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Аліна Жарко. За її словами, за останній рік рентабельність виробництва свинини в середньому по Україні збільшилася відразу на 6 процентних пунктів - з -3,7% в 2011 році до 2,3% у 2012 році. "У великих агрохолдингах при гарній технології рентабельність перевищує 10%",- відзначає вона.