ua en ru

Стратегію формування тарифів треба переглядати, - Соболєв

Стратегію формування тарифів треба переглядати, - Соболєв Фото: Сергій Соболєв (УНІАН)

У "Батьківщині" вважають, що стратегія щодо тарифів на газ абсурдна

Стратегія, яка закладена у бюджеті на 2019 рік щодо тарифів на газ, абсурдна та потребує перегляду. Про це заявив заступник керівника фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, передає прес-служба "Батьківщини".

Він зауважив, що в урядовому проекті державного бюджету на 2019 рік передбачається скорочення витрат на виплату субсидій для населення для оплати житлово-комунальних послуг.

"Цього року на субсидії виділили 71 млрд грн. На наступний рік – 55 млрд грн. І це за умови підняття тарифів на чверть. Хто вірить в те, що 55 млрд вистачить при піднятті тарифів?", – заявив політик.

На переконання заступника керівника фракції "Батьківщина", якщо йде мова про ринкові тарифи на газ, тоді влада має врахувати всі ризики.

"Якщо в бюджеті закладаються гроші на компенсацію субсидій, тоді має бути розуміння, скільки додатково закладати, щоб компенсувати ці втрати населенню. А не піднімати ціни на чверть. Треба розуміти, чи не прийдемо ми до ситуації, коли будь-яке підняття призведе до того, що 100% населення опиниться на субсидіях. Для чого тоді це робити?", – запитав він.

На переконання Соболєва, Україні треба чітко зрозуміти, що їй вигідніше: коли 60 чи 100% населення на субсидіях, чи все ж таки шукати іншого врегулювання цього питання.