ua en ru

Країни єврозони вирішили знизити ставки по кредитах Греції в рамках першої програми допомоги, - неофіційні дані

Країни єврозони погодили низку заходів для полегшення боргового тягаря Греції, проте все ще продовжують обговорювати розмір втрат, які понесуть власники грецьких облігацій при реструктуризації заборгованості країни. Про це сьогодні повідомило джерело в грецькому Міністерстві фінансів, передає Reuters.

За даними джерела, країни валютного союзу домовилися знизити ставки за кредитами, вже виданими Греції в рамках пакету фінансової допомоги Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду на суму 110 млрд євро, який був оголошений в травні 2010 р. Крім того, тепер передбачається, що Центральні банки країн єврозони приєднаються до обміну грецьких держпаперів, в якому спочатку повинні були брати участь тільки представники приватного сектора.

У той же час продовжують обговорюватися питання про більш істотному участю приватного сектора в обміні грецьких паперів, а також про передачу Греції прибутку, накопиченої Європейським центральним банком (ЄЦБ) в результаті покупки грецьких облігацій з дисконтом на вторинному ринку.

Нагадаємо, сьогодні в Брюсселі відбудеться зустріч глав фінансових відомств країн єврозони, на якій обговорюватиметься питання виділення Греції чергового кредитного траншу, а також списання частини боргу приватних кредиторів.

Раніше сьогодні повідомлялося, міністр економіки США Тімоті Гайтнер заявив, що Америка буде сприяти Греції в її прагненні отримати фінансову допомогу від МВФ.