Країни ЄС повинні більше витрачати на оборону і безпеку, - Могеріні

НовиниПолітика    08.10.2016 - 07:23
Фото: верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні
Фото: верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні
В ЄС запрацювала нова служба прикордонної та берегової охорони Brexit може вплинути на санкції Євросоюзу проти Росії, - The Wall Street Journal

Такі дії жодним чином не повинні підривати єдність НАТО

Країнам Європейського Союзу потрібно збільшити витрати на сферу оборони та ефективно співпрацювати в цій області. Про це в п'ятницю, 7 жовтня, заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні під час свого візиту до Бухаресту, пишет DW.

За її словами, такі дії жодним чином не повинні підривати єдність НАТО.

"Є необхідність для Європейського Союзу використовувати весь потенціал, який ми маємо щодо співпраці в оборонній сфері", - зазначила Могеріні.

Вона також додала, що сукупні витрати країн-членів ЄС на оборону становлять приблизно половину оборонного бюджету США. Крім того, витрати європейців на ці цілі є менш ефективним.

Могеріні також спростувала існування яких-небудь конкретних домовленостей і намірів створення спільної європейської армії. Вона також нагадала, що вже обговорювала це питання з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом.

У той же час вона заявила, що представники країн-членів ЄС в найближчі два місяці будуть розглядати питання поліпшення ситуації з безпекою, що піде на користь "європейській безпеці (...) і зміцненню НАТО".

Нагадаємо, Могеріні назвала доповідь по катастрофі MH17 "важливим поступом".

Читайте в розділі

Кримський суд допитав колишнього українського міліціонера у справі Чийгоза

Уряд вимагає від Ради ухвалити закон про спецконфіскацію

Реалізація мінських угод просувається зі швидкістю равлика, - Штайнмайер

On Top