ru ua

Країни-члени ОБСЄ засудили Росію за окупацію Криму

Країни-члени ОБСЄ засудили Росію за окупацію Криму Фото: Рефат Чубаров (РБК-Україна)

Уряд США, Канади, Німеччини та Балтійських країн звернули увагу на важкий стан Сенцова і Балуха

Країни-члени ОБСЄ на щорічній нараді з огляду виконання зобов'язань у сфері людського виміру у Варшаві (Польша) засудили Російську Федерацію (РФ) за окупацію Криму та підтримали Україну в боротьбі за відновлення територіальної цілісності та звільнення політичних в’язнів. Про це сьогодні журналістам розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Чубаров розповів, що тільки вночі приїхав з Варшави, де протягом десяти днів проходила щорічна нарада ОБСЄ з питань людського виміру.

"Я був там в якості голови Меджлісу кримськотатарського народу, члена парламенту України, брав участь у двох останніх днях, коли підводилися підсумки. Найбільше я звернув увагу на те, на скільки всі наші партнери, країни-члени ОБСЄ засуджують Росію і підтримують Україну в її боротьбі за відновлення територіальної цілісності", - зазначив він і додав, що у виступах і у вимогах уряду Сполучених Штатів, Канади, Німеччини, Балтійських країн знову і знову звучали прізвища кримських політв’язнів, зокрема, зверталася увага на особливо важкий стан Олега Сенцова і Володимира Балуха.

зазначимо, раніше Рефат Чубаров на конференції ОБСЄ з прав людини у Варшаві заявив, що Росія порушила всі 10 гельсінських принципів Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Нагадаємо, раніше в США заявили, що ніколи не визнають анексію українського півострова Криму Росією.

Також РБК-Україна писало, що в кінці липня державний секретар США Майк Помпео заявив,що Сполучені Штати ніколи не визнають російську окупацію Криму і будуть наполягати на територіальній цілісності України.

Помпео заявив, що США відмовляються визнавати суверенітет Кремля над територією, захопленою силою. У Держдепі в черговий раз визнали, що Росія порушила міжнародне право. Держсекретар закликав Росію припинити окупацію Криму.