ua en ru

Країни БРІК стали більш чутливі до можливих шоків для безпеки та економіки, - аналітики

Країни БРІК (Бразилія, Росія, Індія і Китай) не стали менш вразливими до світових потрясінь, незважаючи на їх сильне економічне зростання в останні чотири роки, показали результати дослідження компанії Maplecroft, опубліковані в понеділок, передає Reuters.

"При тому, що надії на світове економічне відновлення не покинули країни БРІК, інвесторів і компанії, що чекають нового економічного зростання, високоризикові ринки повинні побоюватися своєї обмеженої здатності до опору глобальним ризикам", - йдеться в доповіді глави Maplecroft Елісон Вархерст.

За словами експерта, оскільки обстановка, пов'язана з політичним ризиком, в країнах БРІК поліпшується, ми можемо побачити підвищення опору, але "наші результати показують, що цього ще не сталося".

Вархерст також зазначила, що в деяких з країн БРІК управління і реформи не встигають за економічним зростанням, роблячи їх вразливими для можливих ризиків, таких, як тероризм або кліматичні зміни.

Згідно з доповіддю, Індія і Росія знаходяться в числі 41 країни, які класифікуються як "високоризикові", зокрема, серед ризиків називають погане управління, системну корупцію і тероризм.

Китай, тим часом, також схильний до проблем з безпекою, але він класифікується як "середній ризик", завдяки тому, що соціальні чи політичні перевороти в національному масштабі там малоймовірні.

Бразилія, яка також потрапила в список країн з "середнім ризиком", вважається найменш схильною до глобальних ризиків з усіх країн БРІК, частково через стабільність її політичної структури і сильне управління.

Раніше ряд експертів висловили думку, що якщо Росія буде стагнувати або переживати "лукашенізацію", то вона буде де-факто, виключена з групи БРІК.