ua en ru

Статус біженців у Польщі в 2014 р. попросили 2,1 тис. громадян України

Статус біженців у Польщі в 2014 р. попросили 2,1 тис. громадян України
За статусом біженців в Польщі в 2014 р. звернулися 2,1 тис. громадян України.

За статусом біженців в Польщі в 2014 р. звернулися 2,1 тис. громадян України. Про це повідомила прес-секретар Управління у справах іноземців у Польщі Ева Пєхота, передає "Польське радіо".

Якщо за попередні роки заяви про надання статусу біженця з України щорічно подавало в Польщі менше 100 чоловік, то в 2014 р. ситуація кардинально змінилася. "На сьогоднішній день такі заяви подали понад 2100 українців", - сказала Піхота.

Вона зазначила, що не всі заяви розглядаються позитивно. "Причиною відмови є той факт, що Управління перевіряє, чи має дана особа можливість проживати в безпеці на всій території України", - додала прес-секретар. На думку представника управління, деякі громадяни можуть бути в безпеці в межах України.

"Через це велика частина заявників отримала негативне рішення. Лише кілька людей були охоплені охороною в Польщі", - підкреслила Піхота.

В Управління у справах іноземців Польщі в цілому в 2014 р. надійшло понад 6 тис. заяв. Крім українців, найчисленнішу групу громадян становлять представники Російської Федерації чеченського походження.

Нагадаємо, за даними на червень, статус біженців в Польщі попросили 292 громадянина України.