Statoil може зупинити видобуток нафти в Норвегії 10 липня при продовження страйку робітників

Понеділок 09 липня 2012 14:08

Норвезький нафтогазовий гігант Statoil ризикує зупинити видобуток нафти на континентальному шельфі Норвегії в тому випадку, якщо не вдасться припинити страйк робітників, передає "Росія 24".

У цьому випадку, левова частка нафтовидобувного сектору Норвегії забуксує вже з 10 липня.

У прес-службі Statoil вказали на те, що в разі припинення роботи під загрозою опиняться існуючі контракти на постачання вуглеводнів. У цьому випадку корпорація опиниться перед загрозою хвилі судових позовів з боку своїх контрагентів. Між тим, в даний час Statoil веде активні дискусії зі своїми партнерами щодо того, що робити в цьому випадку.

"Зараз ми беремо участь в переговорах з нашими покупцями з питання постачань", - повідомили в прес-службі.

Там також додали, що у разі зриву постачань Statoil буде змушена оголосити наступ форс-мажорній ситуації. Це буде означати, що компанія фактично знімає з себе відповідальність за невиконання зобов'язань у зв'язку з неможливістю контролювати події, що призвели до порушення контрактів.
Причина внутрішнього кризи галузі криється в 700 робочих нафтовиків, які оголосили страйк у зв'язку з новими правилами виплати пенсій. Поправки в секторі набули чинності з червня цього року. До страйкуючих можуть приєднатися всі інші робочі нафтової індустрії, який в Норвегії налічується близько 6,5 тис. чоловік.

В тому випадку, якщо Statoil припинить видобуток, це може призвести до ланцюгової реакції і в інших компаній, які ведуть розробки надр у Норвегії. Всього в країні видобуток вуглеводні виробляють близько 50 компаній, включаючи французької Total SA, американську ConocoPhillips, британо-голландську Royal Dutch Shell і британську BP. Всі вони сумарно добувають близько 3,8 млн бар./добу, хоча безпосередньо Statoil ризикує перестати викачувати близько третини з цього обсягу, а саме, 1,2 млн бар./добу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся