ru ua

Standard & poor's відніс банківський сектор України до групи з найбільшими ризиками

Міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's відносить банківський сектор України до групи "10" (присвоюється країнам з найбільшими ризиками за шкалою від 1 до 10) за рівнем галузевих і країнових ризиків.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's відносить банківський сектор України до групи "10" (присвоюється країнам з найбільшими ризиками за шкалою від 1 до 10) за рівнем галузевих і країнових ризиків. Про це йдеться в звіті агентства.

"Міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's відносить банківський сектор України (ССС + /Стабільний/С; рейтинг за національною шкалою: uaВВ+) до групи 10 за рівнем галузевих і країнових ризиків (Banking Industry Country Risk Assessment - BICRA). Крім України, до групи 10 належать Білорусь, Греція, Єгипет і Ямайка", - йдеться у звіті.

Standard & poor's повідомляє, що тенденція розвитку економічного ризику для України оцінюється як "стабільна". Оцінка економічного ризику "10", яка надається країнам з найбільшими ризиками, вже відображає дуже слабке економічне середовище та високий геополітичний ризик. "Ми очікуємо, що кредитний ризик в економіці залишиться "надзвичайно високим", оскільки прогнозуємо погіршення якості активів і, як наслідок, збільшення витрат на формування резервів за кредитами в найближчі два роки", - повідомляється в звіті Standard & poor's.

Оцінка тенденції розвитку галузевого ризику як "стабільною" відображає очікування рейтингового агентства того, що в найближчі два роки банківський сектор України, як і раніше, буде характеризуватися низькою якістю регулювання і нагляду, низькими показниками прибутку, скоригованого з урахуванням ризиків, і несприятливими умовами фондування і ліквідності.

Нагадаємо, в 2013 р. Standard & poor's також поміщав український банківський сектор у 10 групу ризику.