ua en ru

США внесли до "піратський" список Ex.ua і "Петрівку"

Торгове представництво США внесло український сайт Ex.ua і київський ринок "Петрівка" до списку порушників авторського права.

Торгове представництво США (United States Trade Representative) внесло український сайт Ex.ua і київський ринок "Петрівка" до списку порушників авторського права. Про це йдеться в опублікованому сьогодні щорічному звіті USTR.

"Цей щорічний огляд містить як онлайн, так і фізичні ринки, залучені до порушення прав інтелектуальної власності в промислових масштабах. Публікація звіту допомагає США та іноземним урядам приділяти пріоритетну увагу захисту прав інтелектуальної власності", - відзначають в USTR.

Всього до списку увійшли два українських фізичних ринки та два інтернет-ресурси.

Зокрема, це київський ринок "Петрівка" і одеський "Сьомий кілометр".

За даними USTR, на "Петрівці" неліцензійну аудіо-, відео та іншу продукцію розповсюджують близько 300 точок, на "Сьомому кілометрі" - більше 5000 кіосків, які щодня обслуговують близько 100 тис. осіб. При цьому якщо на київському ринку в 2013 р. кількість продавців нелегальної продукції скоротилася, то на одеському - за останній час ніяких правоохоронних дій не проводилося.

Також до списку увійшли Інтернет-сайти Ex.ua і Extratorrent.cc, що базуються в Україні, які дозволяють користувачам завантажувати повний спектр контрафактного контенту, включаючи музику, телевізійні програми, фільми, книги та програмне забезпечення.

При цьому зазначається, що в 2012 р. правоохоронні органи припинили роботу Ex.ua проте пізніше діяльність сайту була відновлена після громадської критики й серії хакерських атак на сайти МВС.

Водночас діяльність Extratorrent.cc (раніше Extratorrent.com) неодноразово призупинялася за рішенням правоохоронних органів, однак у підсумку сайт продовжував працювати під різними доменними іменами.

"Діяльність цих сайтів має негативний вплив на розвиток законних каналів продажів захищеного авторським правом контенту в Україні і на інших ринках", - відзначають в USTR.

"Сполучені Штати закликають відповідальні органи активізувати зусилля по боротьбі з піратством та контрафакцією, а також використовувати інформацію, що міститься в огляді, для застосування юридичних дій, де це доречно", - йдеться в огляді.