ua ru

США вважають незначною групу радикально налаштованих активістів Евромайдана

США вважають незначною групу радикально налаштованих активістів Евромайдана, які беруть участь у сутичках з правоохоронцями на вулиці Грушевського у Києві біля стадіону "Динамо".

США вважають незначною групу радикально налаштованих активістів Евромайдана, які беруть участь у сутичках з правоохоронцями на вулиці Грушевського у Києві біля стадіону "Динамо". Про це на брифінгу в Держдепартаменті США заявив офіційний представник Держдепу Марі Харф.

"Ми засуджуємо насильницькі дії деяких вкрай правих демонстрантів. Вони існують дуже невеликими партіями, що складають дуже малу частину демонстрантів. Ми закликаємо всі сторони утриматися від насильства. Але знову ж таки, я вірю, що більшість з цих протестувальників проти насильства", - зазначила Харф.

Вона ще раз підкреслила, що США підтримують мирний протест на Майдані. Що ж стосується його можливого придушення з боку влади України, то Харф підкреслила, що США будуть розглядати застосування санкцій.

"Можливі санкції. Я не знаю, як ці санкції можуть виглядати. Але ми продовжимо розглядати додаткові заходи, як я вже сказала, у тому числі санкції, у відповідь на застосування насильства. Ми як і раніше закликаємо Президента Віктора Януковича та його уряд до захисту демократичних прав усіх громадян, включаючи право на мирний протест. І якщо ми будемо змушені вжити додаткові заходи, ми приймемо", - підкреслила Харф.

Нагадаємо, США вже ввели візові санкції для ряду представників української влади у зв'язку з ескалацією конфлікту в Україні. При цьому Держдеп не називає імена цих представників.