США дозволили Shell проводити буріння на арктичному шельфі

НовиниЕкономіка    31.03.2012 - 13:36

Федеральне агентство з захисту навколишнього середовища США 30 березня 2012 р. підтвердило дозвіл нафтовидобувної компанії Shell проводити буріння на шельфі Північного Льодовитого океану. Дозвіл стосується норм забруднення повітря.

Апеляційна комісія агентства відхилила позови жителів Аляски і природоохоронних груп, які вимагали заборонити Shell використання судів для геологорозвідки з екологічних міркувань. Активісти наполягали на тому, що діяльність Shell буде сприяти забрудненню повітря і таким чином порушувати закон про чистоту повітря (Clear Air Act).

Дозвіл спочатку було видано у жовтні 2011 р. і стосується судна "Куллук" ("Kulluk") і судів супроводу, які Shell має намір використовувати для буріння двох свердловин у 2012 р. і двох - в 2013 р. в море Бофора недалеко від Аляски.

У січні 2012 р. компанія отримала дозвіл на використання судна "Діскаверер" ("Discoverer") в Чукотському морі на північно-заході Аляски.

Представник Shell зазначив, що отримані дозволи стали першими для компанії. Раніше відсутність схвалення з боку Федерального агентства по захисту навколишнього середовища серйозно заважало планам Shell з освоєння арктичного шельфу

Нагадаємо, 23 березня повідомялося, що адвокати, що представляють інтереси понад 11 тис. нігерійців, подали позов до Високого суду Лондона проти нафтової компанії Royal Dutch Shell

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top