ua en ru

США закликали виключити РФ із Міжнародного олімпійського комітету

США закликали виключити РФ із Міжнародного олімпійського комітету Фото: Тревіс Тайгарт відреагував на нову частину антидопінгового розслідування щодо РФ

Зокрема через невідповідність кодексу Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA)

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) має тимчасово відсторонити Олімпійський комітет Росії через невідповідність кодексу Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA). Так вважає глава американського антидопінгового агентства (USADA) Тревіс Тайгарт, про що він заявив після публікації другої частини доповіді незалежної комісії WADA під керівництвом Річарда Макларена про допінг у російському спорті, передає AFP.

"Ми отримали ще один наочний приклад того, що олімпійський рух стає жертвою корупції. "Чисті" спортсмени, які не вживають заборонені препарати, стають жертвами. Російська система державної підтримки допінгу ставить їх у явно невигідне становище. Для МОК настав час вживати рішучих заходів. "Чисті" спортсмени будуть задоволені лише тоді, коли WADA отримає справжню незалежність, а Олімпійський комітет Росії маэ бути усунений до тих пір, поки не стане відповідати кодексу WADA. Крім того, всі особи, викриті в корупції, мають бути покарані. На цьому етапі міжнародні змагання не повинні проводитися в Росії", - зазначив Тайгерт.

Напередодні незалежна комісія WADA під керівництвом Макларена опублікувала другу частину доповіді про вживання допінгу російськими спортсменами. У ній йшлося про те, що в пробах 12 російських медалістів Олімпійських ігор у Сочі були виявлені ознаки підробки, а в маніпуляціях з аналізами були замішані понад тисячу російських спортсменів. Під підозру потрапили в тому числі два спортсмени, що виграли в сумі чотири золота.

Крім того, автори доповіді заявили про причетність колишнього міністра спорту РФ Віталія Мутка і його заступника Юрія Нагорних до маніпуляцій із пробами російських спортсменів. За інформацією комісії, маніпуляції здійснювалися за прямої підтримки ФСБ Росії.

Нагадаємо, раніше голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що МОК перевірить усі допінг-проби російських спортсменів, які брали участь в Олімпійських іграх у Лондоні в 2012 році.