США планують розмістити систему ПРО в країнах Азії

НовиниПолітика    29.03.2012 - 08:33

Адміністрація США планує розширити зону дії своєї протиракетної оборони (ПРО), розвернувши оборонні системи на Близькому Сході і в Тихоокеанському регіоні. Нова ініціатива Білого дому може серйозно ускладнити відносини США з Китаєм, що претендує на статус провідної військової держави регіону. Американські військові експерти попереджають: порівняно з жорсткою реакцією Пекіна "протести Росії проти розміщення ЄвроПРО покажуться безневинною дипломатичною грою". Про це пише видання "Комерсант".

Про те, що Вашингтон не має наміру обмежувати зону дії своєї системи протиракетної оборони тільки Європою, оголосила помічник міністра оборони США Маделін Крідон. За її словами, Білий дім вже почав переговори з урядами Австралії, Японії і Південної Кореї про розміщення на території цих країн ракет-перехоплювачів SМ-3. Помічник міністра дала зрозуміти, що нова регіональна система ПРО в Азії будуватиметься "поетапно, з використанням тих же рішень, які вже були випробувані в Європі" і покликана захистити союзників США від можливої ракетної атаки з боку Північної Кореї.

Одночасно Білий дім планує почати переговори щодо "стратегічної співпраці" з країнами, що входять в Раду співпраці арабських держав Персидської затоки. Тим більше що останніми роками Бахрейн, Кувейт, Оман, Саудівська Аравія і Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) не раз заявляли про свою заклопотаність ядерною програмою Ірану.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top