США на даний момент уникли рецесії, - експерти

Понеділок 10 жовтня 2011 14:07

США, швидше за все, на даний момент уникли рецесії, хоча ще занадто рано говорити, що для економіки все чисто. Про це йдеться в прогнозі економістів Goldman Sachs Group Inc. і Macroeconomic Advisers LLC, передає Bloomberg.
Низка більш сильною, ніж передбачалося, статистики спонукав аналітиків підвищити свій прогноз економічного зростання США на ІІІ квартал з приблизно 2% до 2,5%. Це практично в два рази вище зростання у ІІ кварталі (1,3%), і може бути найшвидшим зростанням за рік.
"Зовсім не схоже, щоб економіка США повторно занурювалася в кризу, - сказав президент Decision Economics Inc. Аллен Сінай. - Але це погане відновлення".
Відновлення все ще стикається з тим, що головний фінансовий економіст Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Ltd. Кріс Рапкей називає "безліччю зустрічних вітрів". Їх діапазон - від боргової кризи в єврозоні (і збільшенням імовірності рецесії там) - до політичного тупика в питанні бюджету США.
"Ми можемо уникнути рецесії, - сказав Рапкей. - Але якщо новини з Європи погіршаться і приведуть до серйозного розгрому фондового ринку, це може призвести до втрати довіри з боку бізнесу і споживачів в США і зробити прогнози спаду реальністю".

Нагадаємо, дефіцит бюджету США в 2011 фіскальному році (закінчився 30 вересня) склав 1,3 трлн дол., або 8,6% від ВВП.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся