ru ua

США вилучили 11 країн зі своїх санкцій проти Ірану

Сполучені Штати Америки оголосили сьогодні, що надають виняток десяти країнам Європейського Союзу і Японії зі свого режиму санкцій проти Ірану, заявивши, що ці країни вживають кроків, щоб зменшити свою залежність від іранської нафти, повідомляє радіо "Свобода".

Як повідомила державний секретар Гілларі Клінтон, відтак фінансові санкції США не застосовуватимуть до цих країн через те, що вони ще закуповують нафту з Ірану. Виняток надається на 180 днів, і його термін може бути подовжений.

Клінтон закликала й інші країни, які далі купують іранську нафту, наслідувати згадані держави.

За новим законодавством США про ще суворіші санкції проти Ірану Вашингтон має вживати заходів проти іноземних фінансових установ, які мають справи з центральним банком Ірану, а саме він переважно обслуговує операції закупівель іранської нафти.

США, як і ще деякі країни, а також ЄС, мають власні санкції проти Ірану на додаток до вже чотирьох пакетів міжнародних санкцій, накладених Радою безпеки ООН, через сумнівну іранську ядерну програму. Світова спільнота має підозри, що Іран під прикриттям заяв про мирну програму насправді прагне здобути ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів суто мирного характеру своєї ядерної програми не надає й тим часом усе нарощує цю програму. 24 лютого 2012 р. МАГАТЕ опублікувало доповідь, в якій стверджується, що в останні чотири місяці Іран різко прискорив виробництво урану з вищим ступенем збагачення, що робить грунтовнішими підозри у військовому характері іранських ядерних розробок.