США і Євросоюз розпочали переговори про створення єдиного торгового простору

Сьогодні стартував другий раунд переговорів Євросоюзу та США про створення так званого Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства (TTIP), повідомляється в матеріалах Єврокомісії.

Очікується, що переговори торкнуться такі галузі економіки, як енергетика, сировина і сфера послуг, а також питання регулювання. Підсумки переговорів будуть представлені в ході прес-конференції 15 листопада.

Очікується, що підписання угоди про створення TTIP не тільки зміцнить торговельні взаємини партнерів, але і створить сприятливі умови для економічного зростання в обох економіках. Згідно з дослідженням розташованої у Вашингтоні Атлантичної ради, TTIP додатково створить близько 750 тис. робочих місць в США.

"Якщо ви заглянете в майбутнє, то побачите, що через 20 років США і Європа будуть представляти лише малу частину глобальної економіки. Ми повинні розробити стратегію, щоб залишитися конкурентоспроможними", - прокоментував доповідь директор Атлантичної ради з трансатлантичним відносинам і освітнім програмам Френсіс Бурвелл.

Він додав, що, крім стимуляції американської та європейської економік, TTIP також створить здорову атмосферу і систему правил, які стануть стандартом не тільки для Америки і Європи, але і для Китаю та інших країн, економічних держав.

За оцінками Єврокомісії, угода дозволить додатково залучити до 119 млрд євро вливань в європейську економіку щорічно і призведе до створення сотень тисяч нових робочих місць в 28 країнах Європейського союзу. "Трансатлантичне партнерство може стати найдешевшим набором стимулюючих заходів, який тільки можна собі уявити", - цитується в звіті голова генерального директорату Єврокомісії з торгівлі.

Система економічних відносин США і Євросоюзу вже зараз охоплює половину загальносвітового ВВП, європейсько-американський обіг торгівлі товарами і послугами досягає майже 1 трлн дол.

В матеріалах Єврокомісії йдеться, що сторони будуть намагатися підійти якомога ближче до скасування всіх мит у рамках трансатлантичної торгівлі промисловими та сільськогосподарськими товарами, крім найбільш чутливих галузей". Також угода буде спрямована на зрівняння доступу американських і європейських компаній до секторів держзакупівель. Нарешті, однією з ключових задач США і ЄС вважають уніфікацію стандартів і технічних регламентів. В даний час саме невідповідності в цих сферах (як, наприклад, різні вимоги до безпеки і екологічності автомобілів) являють собою найбільш значна перешкода для вільної торгівлі ЄС і США, що відноситься до так званих нетарифних бар'єрів.

Спочатку другий раунд переговорів повинен був відбутися 7-11 жовтня, але був перенесений через "шатдаун" американського уряду. Нинішнє засідання проходить на тлі напружених відносин Європи зі своїм найближчим торговим партнером після серії скандальних викриттів шпигунства американських спецслужб за європейськими політиками. Однак обидві сторони погоджуються, що проект дуже вигідний, щоб відмовлятися від нього через тимчасове похолодання у відносинах.

Третій раунд переговорів повинен стартувати 16 грудня у Вашингтоні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся