ru ua

США і ЄС допоможуть Україні з поставками газу через Польщу, Угорщину і Словаччину, - Керрі

США і Європейський Союз допоможуть Україні з поставками газу через Польщу, Угорщину та Словаччину.

США і Європейський Союз допоможуть Україні з поставками газу через Польщу, Угорщину та Словаччину. Про це заявив державний секретар США Джон Керрі (на фото) за підсумками переговорів з верховним представником Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, передає "Голос Америки".

"Ми працюємо в конкретних напрямках, щоб допомогти Україні з поставками газу з Польщі та Угорщини, а також прокласти для цього шлях через Словаччину", - сказав держсекретар США.

Керрі звинуватив Росію у використанні енергетичних ресурсів в ролі політичного зброї.

"Жодна нація не має права використовувати енергію як зброю з метою тиску. В інтересах кожного з нас мати достатньо енергетичних ресурсів для економіки, щоб гарантувати безпеку і процвітання наших народів. Ми не можемо дозволити, щоб енергію використовували як політичну зброю чи інструмент агресії", - додав він.

Нагадаємо, Міненерго України вже закликало європейську сторону прискорити організацію поставок газу в Україну через Словаччину в своєму листі до комісара ЄС з питань енергетики Гюнтеру Оттінгеру. Раніше Оттінгер заявив, що Словаччина готова почати реверс газу в Україну до кінця 2014 р. і зазначив, що досі залишаються технічні питання, а також економіко-фінансові та політичні перешкоди.