Створення служби "112" прискорить надання екстреної допомоги в Україні, - Моісеєнко
Створення служби "112" дозволить прискорити надання медичної допомоги в Україні тим, хто її потребує. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявила перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Як свідчить досвід європейських країн, який як раз і був закладений в основу нового законопроекту,... це дасть можливість суттєво зменшити час доїзду, швидкість реагування будь-якої швидкої допомоги, а по-друге, він дасть поштовх для того, щоб об'єднати абсолютно всі екстрені служби в єдиний конгломерат. ... Дуже багато випадків, коли мають потребу як раз в реагуванні кількох служб. У нас, на жаль, це було розрізнено абсолютно", - зазначила Мойсеєнко.
За її словами, ситуація, коли міліція і система охорони здоров'я реагували на кожен випадок необхідності надання екстреної допомоги окремо, дуже уповільнювала процес надання допомоги і приводила до додаткових витрат. Створення єдиної служби, на думку Мойсеєнко, "істотно зменшить ті витрати, які будуть витрачається на регулювання державою цієї ситуації, а найголовніше - істотно підвищить як якість, так і доступність такого виду медичної допомоги".
Також Моісеєнко зазначила, що найближчим часом швидкі допомоги по всій території України будуть оснащені сучасними системами GPS-новигації, що дозволить ще більше скоротити час доїзду машин швидкої допомоги за викликом. На це з державного бюджету виділяється додатково 80 млн грн. "У Харкові це дало можливість вже сьогодні мати час доїзду 7-9 хвилин, незважаючи на те, що це місто і є пробки", - зазначила чиновник.
Нагадаємо, 13 березня парламент ухвалив у другому читанні і в цілому закон про "Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером "112". За відповідний законопроект проголосували 245 народних депутатів, з мінімально необхідних 226 голосів.