ru ua

У Раді Європи констатували відсутність прогресу в розслідуванні подій на Майдані

У Раді Європи констатували відсутність прогресу в розслідуванні подій на Майдані Євромайдан

Міжнародна консультативна група Ради Європи прийшла до висновку, що значного прогресу в розслідуванні подій на Майдані в кінці 2013 - початку 2014 рр. досягти не вдалося. Про це йдеться в представленій сьогодні в Києві доповіді консультативної групи, передає ЄС-плюс.

На підставі своєї роботи група прийшла до висновку, що значного прогресу в розслідуванні подій на Майдані в кінці 2013 - початку 2014 рр. досягти не вдалося.

У доповіді, зокрема, наголошується, що до 22 лютого 2014 .а не було видимих спроб проводити розслідування. Таким чином, на думку учасників гурту, це неминуче означає, що розслідування не було розпочато належним чином, і це є саме по собі значний виклик для розслідування, яке здійснювалося пізніше".

Консультативна група також визнала, що після 22 лютого 2014 р. розслідування зіткнулося з низкою серйозних викликів, які, тим не менш, не можуть пояснити ніяких провалів у розслідуванні.

На думку експертів, розслідуванням не вистачало політичної незалежності, вони були неефективними по ряду причин, в тому числі, тому що Генеральна прокуратура України надала недостатньо ресурсів на розслідування.

У вигляді прикладу небажання співпрацювати зі слідством, консультатнти призводять розслідування дій "Беркута" на Майдані в Києві.

Представники консультативної групи також зазначили, що рішення Печерського суду Києва не відповідали вимогам Європейської конвенції з прав людини в частині надання амністії представникам правоохоронних органів, які могли бути причетні до незаконних убивств або поганому поводженню.

Нагадаємо, міжнародна консультативна група була створена за ініціативи Генерального секретаря Ради Європи Торбйорна Ягленда в кінці 2013 р. До неї увійшли колишній президент Європейського суду з прав людини Ніколя Братика, колишній суддя Європейського суду з прав людини від України Володимир Буткевич, а також член Харківської обласної ради Олег Анпілогов. Головна мета роботи групи - оцінити відповідність розслідування подій на Майдані Європейської конвенції прав людини.