ua en ru

Рада ЄС доручила на 24 липня підготувати розширені санкції проти РФ

Рада міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу доручила на 24 липня 2014 р. підготувати розширені санкції проти Російської Федерації.

Рада міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу доручила на 24 липня 2014 р. підготувати розширені санкції проти Російської Федерації. Про це йдеться у висновках ради, оприлюднених на сайті Ради ЄС.

"Рада підтверджує попередні зобов'язання Європейської Ради і як раніше готова ввести без зволікання пакет додаткових істотних обмежувальних заходів, якщо не буде досягнуто повне і безпосереднє співробітництво з вищевказаними вимогами. З цією метою рада доручає Єврокомісії та Європейській службі зовнішньополітичної діяльності завершити свою роботу по підготовці можливих точкових заходів, та подати пропозиції для вжиття заходів, у тому числі стосовно доступу до ринків капіталу, оборони, товарів подвійного використання та чутливих технологій, у тому числі в енергетичному секторі. Результати цієї роботи будуть представлені у четвер, 24 липня", - йдеться у висновках.

При цьому Рада погодилася прискорити підготовку цільових заходів, погоджених на спеціальному засіданні Європейської ради 16 липня, зокрема, в питанні підготовки списку юридичних і фізичних осіб, у тому числі з Російської Федерації, на яких будуть розширені санкції згідно з розширеними критеріями від 18 липня. Такі санкції торкнутися осіб, які активно надають матеріальну або фінансову підтримку сепаратистам у Криму та на Донбасі.

Крім того, Рада погодилася прийняти додаткові заходи по обмеженню торгівлі та інвестицій в Криму та Севастополі не пізніше кінця липня 2014 р.Нагадаємо, 16 липня Європейська Рада посилив санкції проти РФ. На екстреному засіданні ввечері 16 липня, Європейський Рада рекомендувала Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) призупинити фінансування нових проектів в РФ . Крім цього, держави-члени ЄС повинні координувати свої дії з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) з метою призупинення фінансування нових операцій в Росії.

18 липня Європейський Рада розширила перелік критеріїв, згідно з якими російські компанії можуть потрапити в санкційний список Європейського Союзу.