ua en ru

Рада директорів компанії "Кернел" звернулась до вищого керівництва країни

Рада директорів компанії "Кернел" звернулась до вищого керівництва країни

Рада директорів "Кернел" звернулась до вищого керівництва країни. Відповідний відкритий лист Ради директорів оприлюднила прес-служба компанії.

"У цей непростий для України час звертаємося до Вас і вважаємо за необхідне донести таку інформацію. 12 травня 2016 року в центральному офісі компанії Кернел був проведений обшук співробітниками СБУ. 350 працівників нашої компанії були заблоковані в приміщенні з 13.00 до 19.00. Не оцінюючи сам формат обшуку, хочемо зазначити, що всі 15 вилучених документів компанія готова була віддати добровільно за 10 хвилин. Про це неодноразово були проінформовані співробітники, які проводили обшук. Прозорість і відкритість - наші цінності не тільки для інвесторів, але і для всіх державних органів України без винятку. Вважаємо, що представники СБУ могли витратити ці 6 годин більш ефективно на тлі, коли країна загрузла в корупції і знаходиться в стані підвищеної терористичної загрози", - йдеться в повідомленні.


Як зазначається у листі, на даний момент центральний офіс "Кернел" і всі структурні підрозділи компанії працюють в звичайному режимі.

"Хочемо відзначити, що економічне майбутнє України, в першу чергу, не створюють правоохоронні органи. Його створюють відповідальні компанії, які інвестують в розвиток національної економіки, будують сучасні заводи і привносять передові технології. Кернел - найбільший виробник та експортер сільгосппродукції на світових ринках і роботодавець для понад 14 000 українців. В бюджет країни 2015 року компанія заплатила більше одного мільярда грн. За останні п'ять років інвестувала в аграрну індустрію більше 18 мільярдів гривень", - йдеться в листі.

Автори звернення підкреслюють, що акції компанії вже 9 років торгуються на Варшавській фондовій біржі, IPO визнано найкращим у Східній Європі.

"Наші акціонери – пенсійні фонди Європи і США, наші партнери – найбільші світові банки. Протягом багатьох років ми очолюємо східно-європейські та національні рейтинги щодо прозорості бізнесу, якості корпоративного управління", - йдеться у зверненні.

У Раді директорів компанії впевнені у своїй правовій позиції і обіцяють довести її в суді. На думку керівництва, кримінальну справу, в рамках якої проводився обшук, порушено за спотвореними фактами і вона не має перспектив.

"Ми неодноразово доводили свою правоту при численній зміні влади і нескінченних ротаціях в правоохоронних органах. Дана ситуація не стане винятком. Ми не вимагаємо перевірки законності дій СБУ стосовно Кернел, покарання винних або публічних оцінок", - підкреслюється в листі.

В компанії звертають увагу на ряд моментів: "Подібні дії СБУ перекреслюють зусилля всього вищого керівництва країни по залученню іноземного капіталу в Україну. Для більшості міжнародних фінансових інституцій компанія Кернел є маркером інвестиційної привабливості українського агросектору та репутації надійності України. Ситуація, що склалася, несе однозначно негативний і загрозливий сигнал для міжнародних інвесторів - існуючих і потенційних. Без зміни стилю та філософії роботи правоохоронних органів з бізнесом будь-які заяви про поліпшення інвестиційного клімату будуть порожніми деклараціями".

Зі свого боку в компанії обіцяють зробити все, щоб ця ситуація не мала негативних наслідків для акціонерів компанії і рядових співробітників.

"Ми готові максимально сприяти будь-яким Вашим зусиллям по встановленню прозорих, відповідальних і взаємовигідних відносин між бізнесом і владою. Як публічна компанія, ми завжди готові підтримати Вас у цьому питанні і працювати на зміцнення міжнародної економічної репутації України", - резюмували автори звернення.