Рада арабських держав Персидської затоки вимагає від Ірану припинити втручання в їхні внутрішні справи

НовиниПолітика    25.12.2012 - 17:22

Глави арабських держав Персидської затоки вимагають від Ірану припинити недружню політику, що розцінюється ними як втручання у внутрішні справи країн регіону. Таку вимогу арабські лідери зафіксували в комюніке за підсумками дводенного саміту Ради співпраці арабських держав Персидської затоки, що проходила в Манамі - столиці Бахрейну.

"Рада висловлює своє неприйняття і засудження безперервного втручання Ірану в справи арабських держав Персидської затоки і закликає Іран відмовитися від такої політики", - цитує Reuters комюніке, відзначаючи, що ця заява відображає перш за все незадоволеність Бахрейну, що часто звинувачує Тегеран у втручанні у внутрішню політику монархії.

Міністр закордонних справ Бахрейну Халід аль-Халіфа заявив журналістам, що Іран є "дуже серйозною загрозою". "У політичному сенсі мова йде про регулярні випадки втручання в справи арабських країн, але, окрім цього, існує екологічна загроза нашому регіону через технології, які використовуються на ядерних об'єктах (Ірану)", - заявив бахрейнський міністр.

Висловлюючи свою позицію щодо Сирії, лідери арабських держав Персидської затоки закликали міжнародне співтовариство до "серйозних і невідкладних кроків з припинення кровопролиття і агресії, які йдуть врозріз з усіма релігіями, міжнародним правом і гуманітарними принципами".

Рада співпраці арабських держав Персидської затоки об'єднує Саудівську Аравію (найбільший в світі виробник нафти), Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар і Об'єднані Арабські Емірати.

Читайте також: У Євросоюзі набули чинності чергові санкції проти Ірану

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top