У Євросоюзі набули чинності чергові санкції проти Ірану

НовиниПолітика    24.12.2012 - 11:22

В суботу набули чинності чергові санкції Євросоюзу проти Ірану, направлені проти фінансового сектору країни, а також судноплавної і промислових галузей. Про це повідомляє "Росія 24".

В рамках посилення міжнародного тиску на Іран, влада ЄС розширила чорний список підприємств, співпраця з якими переслідуватиметься. Список був розширений на 18 іранських підприємств. В загальному підсумку компанії ЄС не можуть співробітничати з 490 іранськими організаціями.

Більш того, був також розширений чорний список іранських громадян, яким заборонений в'їзд до країн Євросоюзу. Суботні санкції припускають додаткове збільшення "небажаних туристів" на 105 осіб.

Дані заходи були ще схвалені в жовтні поточного року, проте набули чинності тільки в суботу. У список товарів, заборонених до експорту до Ірану, потрапили матеріали, які можуть використовуватися в іранській ядерній програмі, а також розробці артилерійської і ракетної зброї.

Зокрема, в список заборонених до експорту до Ірану товарів потрапили графіт, алюміній, сталь, а також промислові програми моніторингу, управління і збору даних. Крім того, влада ЄС заборонила імпорт природного газу з Ірану і розширила існуючий список устаткування, яке заборонене до продажу для нафтогазової і паливно-хімічної галузі Ірану. У новий пакет заходів також включені нові обмеження в судноплавній індустрії. Так, чиновники заборонили використовувати кораблі, що належать громадянам або компаніям Євросоюзу для транспортування або зберігання іранської нафти і паливно-хімічних продуктів.

Влада Ірану, у свою чергу, вважає, що найважче позаду і країні вдалося пережити несприятливі умови.

"Після введення санкцій ми були у важкій ситуації протягом двох місяців, але ми змогли їх пережити. і зараз ми знов можемо експортувати нафту", - приводить місцеве видання Irna слова міністра нафтової промисловості Ірану Ростама Каземі.

Читайте також: Сенат США посилив санкції проти Ірану

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top