ru ua

Угода про ЗВТ з СНД допоможе Україні в 2012 р. отримати додатковий приріст ВВП на рівні 2,2%, - Азаров

Згідно з угодою про зону вільної торгівлі в межах СНД у 2012 р. Україна збільшить економічний товарообіг і отримає додатковий приріст ВВП на рівні 2,2%. Про це на засіданні Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я сподіваюся, що всі країни СНД швидко ратифікують угоду. Ми домовились: зона вільної торгівлі з 1 січня наступного року почне діяти. Тому вже у 2012 р. Україна суттєво збільшить зовнішньоекономічний товарообіг і отримає додатковий приріст ВВП на рівні, як ми прогнозуємо, 2,2% або 30 млрд грн. За нашими розрахунками, додаткові доходи державного бюджету тільки на перший рік угоди дадуть близько 9,5 млрд грн. Ми зможемо за рахунок цього якісно покращити систему охорони здоров'я, освіту, підвищити соціальні виплати", - сказав Азаров.

Він також доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі проаналізувати технічні регламенти, які діють в ЄврАзЕС. "Ми зацікавлені, щоб наші компанії проходили всі процедури за єдиним порядком, швидко і без перешкод. Немає сумнівів у тому, що підписання угоди про зону вільної торгівлі істотно покращує умови торгівлі для українських компаній і підприємств, але залишається відкритим питання якості і здатності до конкуренції вітчизняної продукції", - зазначив прем'єр-міністр.