ru ua

Софійська ініціатива виступає за створення Нової Об'єднаної Європи

Представники Європейського клубу «Софія» (Загальноєвропейські ініціативи) виступають за створення Нової Об'єднаної Європи і проти використання країн «Східного партнерства» Євросоюзу для побудови нової «Берлінської стіни» у вигляді Балтійсько-Чорноморсько-Каспійської дуги. Про це сказано в декларації Клубу «Софія», членами якого є депутати парламентів, політики, громадські діячі, науковці та експерти з країн Європи, прийнятої 26 жовтня в столиці Болгарії Софії.

Автори декларації зазначають, що «в основу нинішнього європейського процесу закладено хибні принципи, тому помилки повинні бути виправлені негайно. В іншому випадку відбудеться або руйнування Європейського дому, або його перетворення на зону нерівності та несправедливості».

На думку учасників Софійській ініціативи, «колапс сучасної споживчої цивілізації неминучий. Помилковий ідеал споживчого товариства заведе світ у глухий кут, виходом з якого стане катастрофа нової світової війни, але різко поглибленою наявністю надруйнівної ядерної зброї. Наближення до катастрофи відбувається в ситуації глибокої глобальної нерівності у сфері військової могутності, технологій, споживання і доходів, а також у сфері фінансових та інших ресурсів, ефективності управління. Руйнується і сам інститут сім'ї як природне соціальне джерело моральних цінностей у суспільстві, найважливіший інструмент виховання і соціалізації людини. Ця політика повністю підриває європейську ідею як таку. Необхідно повернутися до коріння цієї ідеї, яка народилася 200 років тому як ідея миру і співпраці».

На думку авторів декларації, впоратися з цією катастрофою не може жодна окрема нація, жоден міжнародний союз чи континент. Щоб уникнути глобальної катастрофи необхідна нова світова архітектура. «Члени Клубу «Софія» є європейцями і вірять, що тільки Нова Об'єднана Європа може бути однією з опор співіснування багатополюсного світу в XXI столітті», - сказано в документі.

«Ми хочемо, щоб Нова Об'єднана Європа рухалася в напрямку соціальної, демократичної, мирної та екологічної Європи... Це мультикультурна Європа, яка бореться за наведення моста над прірвою Північ - Південь, особливо в районі Середземного моря...», - зазначають автори декларації.

При цьому, учасники Софійській ініціативи виступають «проти спроб вибудувати нову «Берлінську стіну» у вигляді Балтійсько-Чорноморсько-Каспійської дуги, використовуючи для цього країни Східного партнерства Євросоюзу».

На їх думку, для того, щоб стати здатної до виконання миротворчої місії, Нова Об'єднана Європа повинна бути сильною і автономної у своїх рішеннях. Саме тому, у Новій Об'єднаній Європи, заснованій на цих принципах, немає ворогів. Росія, Туреччина, Євросоюз і країни його східного партнерства - Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна - повинні розглядати себе як справжніх стратегічних союзників, як вирішальний компонент неподільної європейської безпеки. Безумовно, це було б вагомим європейським внеском у мир і безпеку для всієї планети.

Декларацію підписали: Тетяна Жданок (Латвія), депутат Європейського Парламенту, група «Зелені/ЕСА », співголова партії «За права людини в єдиній Латвії»;
Захарі Захарієв (Болгарія), президент фонду «Слов'яни», член Національної ради Болгарської соціалістичної партії;
Антоніо Інгроа (Італія), президент, «Громадянська акція»;
Вадим Колесніченко (Україна), депутат парламенту, фракція Партії регіонів;
Сергій Kургінян (Росія), президент, політичний рух «Суть часу»;
Джульєтто К'єза (Італія), президент, асоціація « Альтернатива»;
Альгірдас Палецкіс (Литва), голова партії «Соціалістичний народний фронт»;
Матеуш Піскорскі (Польща), виконавчий директор Європейського центру геополітичного аналізу;
Еніо Савов (Болгарія), член правління фонду «Слов'яни»;
Зураб Тодуа (Молдова), депутат парламенту, фракція Партії комуністів Республіки Молдова;
Панос Трігазіс (Греція), президент «The International Organizations and Globalization Watch», керівник Міжнародного відділу партії «Сірізі».