SOCAR: Перший газ з родовища "Шах Деніз-2" може бути отриманий у 2015-2016 рр

Перший газ з другої стадії розробки газоконденсатного родовища "Шах Деніз" може бути отриманий в 2015-2016 рр., сказав перший віце-президент Держнафтокомпанії Азербайджану SOCAR з геології, геофізики і розробки родовищ Хошбахт Юсіфзаде, передає "Тренд". Як раніше повідомляв голова SOCAR Ровнаг Абдуллаєв, в даний час завершуються роботи за визначенням концепції розробки "Шах Деніз-2". Передбачається, що в процесі видобутку використовуватимуться свердловини з підводним гирловим устаткуванням.

Контракт на розробку морського родовища "Шах Деніз" був підписаний 4 червня 1996 р. Учасниками угоди є: BP (оператор) - 25,5%, Statoil - 25,5%, NICO - 10%, Total - 10%, "Лукойл" - 10%, TPAO - 9%, SOCAR - 10%.

Запаси родовища оцінюються в 1,2 трлн куб. м газу. Зараз газ транспортується до Грузії і Туреччини по Південнокавказькому газопроводу. У 2010 р. на родовищі передбачається видобути 7,84 млрд куб. м газу. Піковий обсяг видобутку на родовищі передбачається в обсязі 8,6-9 млрд куб. м. Згідно з прогнозами, в рамках другої стадії розробки родовища обсяг видобутку газу тут, можливо, буде доведено до 25 млрд куб. м в рік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся