ua ru

ЗМІ: "Альфа-Банк" попрощався з російськими коренями і через Україну йде в ЄС

Після операції з придбання "Укрсоцбанку", ABH Holdings S. A. увійшла у вищу лігу європейських фінансових холдингів. Про це пишуть "Экономические известия", коментуючи придбання акціонерами "Альфа-Банку" українського "Укрсоцбанку" в італійської UniCredit Group.

Як наголошується, в результаті обміну активами італійський фінансовий гігант з активами понад трильйона євро став акціонером усіх національних підрозділів "Альфа-Банку", в тому числі - українського.

Журналісти нагадують, що ABH Holdings S. A., є власником "Альфа-Банку", вже давно вибрав стратегію інтеграції з європейськими "фінансовими гігантами". Так, в 2013 році АВНН почали переговори про придбання української "дочки" іншої великої європейської фінансової групи Raiffeisen - Райффайзен Банку Аваль. Він, як і "Укрсоцбанк", розглядався західними власниками як актив на продаж. З австрійцями обговорювалася можливість входження Альфа-Груп до складу міноритарних акціонерів групи Raiffeisen, яка згодом отримує всі банківські активи Альфи, ставши її "європейської мамою".

"При уявній значній різниці між угодою, що відбулась з Raiffeisen і яка відбулася з UniCredit Group, у них абсолютно ідентична логіка: роздобути для Альфив в акціонери велику європейську фінансову корпорацію, а в ідеалі - зробити її "мамою" банківських активів групи Альфа. Тут цілком очевидна політична підоснова таких інвестиційних операцій - дистанціювання від російського впливу та отримання потужного європейського покровителя з числа найбільших фінансових інститутів Старого Світу", - відзначають аналітики.

Експерти акцентували, що, отримуючи західних партнерів, власники Альфа Груп заручаються фінансовою і політичною підтримкою акціонерів з Європейського Союзу, і "зводять до мінімуму будь-який вплив путінської Росії" на свій бізнес, чи то політичний, чи то юридичний або навіть економічний.

За даними видання, компанією ABH Holdings S. A. з головним офісом в Люксембурзі володіють громадяни Ізраїлю Михайло Фрідман (36,47%) і Герман Хан (23,7%), а також громадяни РФ Петро Авен (13,76%), Олексій Кузьмічов (18,12%), Андрій Косогов (4,08%).

Угода ABH Holdings S. A. з UniCredit Group проводиться шляхом обміну активами: італійці передають належні їм 99,8% пакету акцій Укрсоцбанку російської "Альфа-Груп" через материнську компанію банківського холдингу - ABH Holdings S. A. В обмін на українську "дочку" UniCredit Group отримує 9,9% знову випущених акцій ABHH. Таким чином, одна з найбільших європейських фінансових груп стає акціонером усіх банків "Альфа-Груп".

У матеріалі наголошується, що це означає не тільки повноцінну європейську "прописку" фінансового конгломерату, але і подвійну підтримку з боку акціонерів у разі необхідності. Якщо холдингу ABHH доведеться підтримувати свої українські активи грошима, то UniCredit, як акціонер холдингу, також зобов'язаний інвестувати гроші.