ru ua

Службове розслідування щодо імпорту електроенергії з РФ продовжено на 3 дні, - голова комісії

Службове розслідування щодо імпорту електроенергії з РФ продовжено на 3 дні, - голова комісії

Службове розслідування щодо імпорту електроенергії з Російської Федерації продовжено на 3 дні. Про це повідомив заступник міністра Кабінету міністрів України Роман Греба, передає прес-служба уряду.

"Продовження терміну викликано тим, що глава Міненерговугілля Демчишин В.В. під час ознайомлення 31.01.2015 р. з Актом службового розслідування висловив намір надати детальні пояснення. Незважаючи на те, що під час проведення службового розслідування міністр відмовлявся надавати пояснення, а такі пояснення є важливими для встановлення фактичних обставин справи, прийнято рішення про продовження строку розслідування на 3 дні", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується, також повторно будуть вимагати оригінали контрактів і пояснення посадових осіб "Укрінтеренерго".

Нагадаємо, в кінці грудня 2014 р. "Інтер РАО" і "Укрінтеренерго" підписали контракт на експорт електроенергії з Росії в Україну. 17 січня 2015 р. Яценюк вимагав від Демчишина пояснити ряд пунктів у контрактах.

Прем'єр вимагав пояснити, чому українська сторона погодилася на прямі постачання Росією електрики на територію проведення АТО і взяла на себе зобов'язання оплачувати ці поставки. Також потрібно пояснити, чому в укладеному контракті передбачена фіксована ціна електрики для Криму, в той же час як Росія отримала право в односторонньому порядку збільшувати ціну електрики для України.

Крім того, Яценюк просив роз'яснити, чому в контракті Крим позначений як "Кримський федеральний округ Російської Федерації".

Глава Міненерго України Демчишин допустив розірвання контракту з РФ на постачання електроенергії.