ua en ru

Яценюк звинуватив Демчишина в здачі національних інтересів

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина пояснити підписання ДП "Укрінтеренерго" і російським "Інтер РАО" контрактів щодо постачання електроенергії. Про це йдеться в листі Яценюка міністру енергетики, наявному в розпорядженні РБК-Україна.

Згідно з листом, прем'єр вимагає пояснити, чому українська сторона погодилася на прямі постачання Росією електрики на територію проведення АТО і взяла на себе зобов'язання оплачувати ці поставки. Також у листі потрібно пояснити, чому в укладеному контракті передбачена фіксована ціна електрики для Криму. У теж час Росія отримала право в односторонньому порядку збільшувати ціну електрики для України.

Як йдеться в листі, ціна електрики для Криму, згідно з новим контрактам, на 15% нижче діючої. У разі обмежень Україною поставок електрики в Криму Росія має право накласти на Київ штрафні санкції у розмірі 20% від вартості поставленого електрики.

Яценюк просить роз'яснити, чому в контракті Крим позначений як "Кримський федеральний округ Російської федерації", так як це можна розцінювати як визнання Україною російської приналежності півострова.

Нагадаємо, в кінці 2014 р. ДП "Укрінтеренерго" і "Інтер РАО" підписали контракт на постачання електроенергії з Росії. Контракт набув чинності з 30 грудня 2014 р.