Нижня палата у двопалатний парламент має обиратися за партійними списками, а верхня - за мажоритарною системою. Про це в інтерв'ю газеті «Комсомольська правда в Україні» заявив лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медвечук.
За його словами, при введенні двопалатного парламенту від кожного регіону повинні обиратися по рівній кількості депутатів. «Наприклад, по чотири депутати від Закарпаття або від Донецької області, або від Севастополя. Таким чином, від 27 регіонів України у верхню палату обиралися б 108 депутатів. І кожен регіон був би урівняний в правах. А то сьогодні половина депутатів - фактично жителі столиці, інша половина - прагне ними стати», - сказав Медвечук.
Він зазначив, що таке нововведення дозволить заощадити бюджет на кількості депутатів. А, завдяки посиленню прав місцевого самоврядування, знімуться як політичні спекуляції, так і протистояння сходу і заходу, хоч і не за короткий період.
Медвечук зазначив, що якість законів Верховної ради залишає бажати кращого. «Верхня палата парламенту повинна затверджувати кандидатури прем'єра, генпрокурора, ратифікувати міжнародні договори, приймати так звані конституційні закони. І, звичайно, стверджувати закони, прийняті нижньою палатою», - пояснив політик.
На його думку, екс-президенти України повинні мати право на місце у верхній палаті парламенту. «Це і знак поваги до посади, і можливість використовувати досвід цих людей на благо країни. А то несерйозно, коли екс-президент потім намагається стати простим нардепом, та ще й програє вибори», - резюмував Медведчук.
Читайте також: Україна потребує переходу на мажоритарну систему виборів, - Віктор Медведчук