ua en ru

Слідком РФ порушив справу про захоплення в Україні журналістів телеканалу "Звєзда"

Головне слідче управління Слідчого комітету РФ порушило справу за фактом захоплення журналістів телеканалу "Звєзда" Андрія Сушенкова і Антона Малишева в Україні.

Головне слідче управління Слідчого комітету РФ порушило справу за фактом захоплення журналістів телеканалу "Звєзда" Андрія Сушенкова і Антона Малишева в Україні. Справу порушено за статтею 356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни), повідомив офіційний представник слідчого комітету росії РФ Володимир Маркін.

За версією слідства, в порушення положень Женевської конвенції "Про захист цивільного населення під час війни" українські військовослужбовці, а також члени Національної гвардії України і "Правого сектора" 6 червня 2014 р. поблизу Слов'янська незаконно захопили як заручників Сушенкова і Малишева. Журналісти не брали участь у збройному конфлікті.

Після їх перевезли на територію однієї з військових частин Збройних сил України під Ізюмом Харківської області. Там їх утримували до 9 червня, "заподіюючи фізичні і психічні страждання шляхом систематичного нанесення побоїв та інших насильницьких дій", зазначив Маркін. Потерпілі вже допитані в Слідкомі РФ.

Нову кримінальну справу об'єднано в одному провадженні зі справою, порушеною раніше за фактом застосування українськими військовослужбовцями заборонених засобів і методів ведення війни.