Слідчий комітет перевіряє причетність затриманих в РФ 5 українських офіцерів до застосування фосфорної зброї

П'ятниця 08 серпня 2014 15:36
Слідчий комітет Росії перевіряє причетність затриманих на території Російської Федерації 5 українських офіцерів до застосування фосфорної зброї.

Слідчий комітет Росії перевіряє причетність затриманих території Російської Федерації 5 українських офіцерів до застосування фосфорної зброї. Про це йдеться в повідомленні прес-служби слідчого комітету Росії.

"У рамках розслідування кримінальної справи про застосування заборонених засобів і методів ведення війни (ч.1 ст.356 КК РФ) Слідчим комітетом Російської Федерації були допитані в якості свідків більше 400 українських військовослужбовців і прикордонників, які перетнули кордон Російської Федерації 3 серпня 2014 року", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, слідчими також проведено комплекс слідчо-оперативних заходів, спрямованих на встановлення причетності українських військовослужбовців до злочинів проти мирних громадян на території Луганської і Донецької областей.

"На підставі отриманих даних, в якості підозрюваних затримані командир першого батальйону 72 механізованої бригади Збройних сил України Іван Войтенко, а також його підлеглі: заступник командира Віталій Дубиняк, командир танкового батальйону Олександр Поляков, начальник штабу Олександр Охріменко і командир першої роти Дмитро Устилко", - повідомили в СК.

У Следкоме додали, що у своїх свідченнях "затримані визнають сам факт участі у військових діях та застосування різних видів зброї".
"При цьому вони заперечують, що застосовували цю зброю проти мирних громадян. Однак слідство має докази, що саме 72 бригада за наказом командира Войтенко з 19 липня по 3 серпня при обстрілі міст Краснопартизанск і Краснодон Луганської області використовувала важке наступальне озброєння невибіркового дії, в результаті чого були поранені і загинули не менше 10 мирних громадян та зруйновано не менше 20 житлових будинків та об'єктів соціальної інфраструктури. Ці дані підтверджуються і показаннями свідків інших українських військових, які служили в цій бригаді і перейшли на територію Російської Федерації", - додали в СК.

"Враховуючи, що зброя, якою мала 72 бригада, аналогічно тим видам, які можуть використовуватися в тому числі і для обстрілу боєприпасами, начиненими запальною сумішшю Н-17 (так званими "фосфорними" зарядами), слідчі перевіряють причетність затриманих до застосування цих заборонених міжнародними правовими актами боєприпасів. Також перевіряється їх причетність до обстрілу російській території", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, слідство клопоче перед судом про обрання щодо п'ятьох підозрюваних запобіжного заходу у вигляді арешту.
Нагадаємо, 6 серпня слідчий комітет РФ повідомляв про отримання неспростовних доказів використання проти мирного населення забороненої зброї" в ході бойових дій на території Донецької і Луганської областей.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся