ru ua

США: Ситуація з безпекою на сході України погіршується

США: Ситуація з безпекою на сході України погіршується Фото: війна на Донбасі

Також спостерігачі сказали на використання важкого озброєння поблизу так званої "лінії зіткнення" і нові жертви серед військових та цивільних

Сполучені Штати звинувачують «об'єднані російсько-сепаратистські сили» на Донбасі у порушенні перемир'я та у перешкоджанні роботі міжнародних спостерігачів, передає "Голос Америки".

"Ситуація з безпекою на сході України погіршується", - йдеться у заяві місії США при Організації з безпеки і співробітництва у Європі, яку виголосила у четвер в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні тимчасова повірена у справах США при цій організації Кейт Бернс.

Зібрані в заяві факти свідчать про різке збільшення випадків порушення перемир'я. Також вказано на використання важкого озброєння поблизу так званої "лінії зіткнення" і нові жертви серед військових та цивільних.

"Росія в односторонньому порядку блокує розширення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на українсько-російському кордоні", - зазначається в заяві місії США.

Разом із тим, представник спостерігачів ОБСЄ в Україні Александер Гуґ заявив, що сепаратисти намагаються приховати свою діяльність, перешкоджаючи пересуванню місії.

"Свобода пересування особливо обмежується на території, неконтрольованій урядом. Понад 90% інцидентів стаються в місцях, які уряд не контролює. Часом ці випадки дуже агресивні... Це очевидне обмеження нашого мандату і однозначне порушення Мінської угоди. І є лише одна причина, чому ті, хто обмежує нашу свободу пересування, не хочуть, щоб наші патрулі їхали далі. Це тому, що вони не хочуть, щоб ті патрулі бачили, що там відбувається", - заявив заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Гуґ.

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що ЄС продовжить санкції проти Росії, оскільки Мінські угоди не були повністю імплементовані.